České startupy na CES: Virtuální realita a spojení fitness, zdraví a technologií

Virtuální technologie, e-mobilita a propojení fitness, zdraví a technologií. To jsou jednoznačné trendy veletrhu CES, který probíhá v Las Vegas. A svou stopu v něm zanechali i Češi. Konkrétně to byli VRgineers, vývojáři VR headsetu XTAL, miomove, kteří vyrábí chytrou stélku do běžeckých bot nebo stopskate, dálkově ovládané brzdy pro inline brusle.

Chytrá stélka do bot miomove

Pražští VRgineers představili nejnovější generaci svého VR headsetu

Úspěch českých vývojářů dokládá například to, že si jejich VR headsety objednalo například americké ministerstvo obrany pro své letecké simulátory, který si mohli návštěvníci veletrhu sami vyzkoušet. Nebo přední světové automobilky pro testování nových modelů. Respekt vzbuzují i samotná konfigurace; rozlišení v kvalitě 8k posouvá headset na samotnou špičku současných technologií, díky grafické kartě NVIDIA Quadro RTX 8000 se jedná o nejvýkonnější dostupné zařízení.

Chytré stélky do bot, které analyzují každý krok

Chytrá stélka miomove má v sobě zabudované tlakové senzory, které analyzují došlap sportovce. Technologie je založená na nanosenzorech s vysokým rozsahem měření, citlivosti, má vlastním software i hardware. Stélky umožňují monitorovat a analyzovat správnost pohybové aktivity a upozornit uživatele na nesprávnost techniky běhu nebo chůze. Na vývoji stélky se podílelo také design studio Prototypum.

Brzda pro kolečkové brusle

Brzdný systém stopskate se skládá ze dvou částí a dálkového ovládání, které umožní okamžité zastavení. Lze jej použít na jakékoliv kolečkové brusle, stačí pouze jednoduše přišroubovat. Tahle vychytávka vydrží brzdit nepřetržitě dvě hodiny díky kvalitním Li-on bateriím. Uživatel dostane včas upozornění, kdy je potřeba je dobít, a to pomocí micro USB nabíječky, která je součástí balení.

Redakčně upravená tisková zpráva

• Témata: Inovace a startupy
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby

Doporučujeme