Vítejte ve STUDENTOPOLISU: Studenti VŠB-TUO jdou do akce

Nový program Kariérního centra VŠB-TUO, podporující studentské projekty a aktivity, Studentopolis, zaznamenal v prvním kole přihlášek velký úspěch. Studenti předložili celkem 19 různorodých projektů, s celkovou požadovanou částkou 749 397 Kč.

Všechny projekty budou vyhodnoceny zástupci univerzity, studentů a firemní sféry, uspějí nejlepší z nich. Poptávka je tak velká, že s letošním rozpočtem 300 000 Kč nebude možné uspokojit všechny zájemce.

Ilustrační fotografie

„Je skvělé, že od nápadu ke spuštění programu to zabralo jen pár týdnů a že se program líbí jak firmám, tak zejména studentům. V řešitelských týmech jsou zapojeni studenti všech 7 fakult univerzity, do pěti projektů i zaměstnanci VŠB-TUO. Univerzita tímto programem jasně dává zelenou všem svým studentům, kteří ve volném čase chtějí dělat něco navíc nejen pro sebe, ale i své okolí. Další skvělá průprava pro jejich osobní i kariérní uplatnění,“ uvedl Igor Ivan, prorektor pro strategii a spolupráci.

Program Studentopolis je postaven tak, že podporuje spolupráci mezi studenty z různých oborů i spolupráci mezi zaměstnanci a studenty. To vše přispívá k interdisciplinárnímu přístupu a vzájemnému sociálnímu obohacování.

„Velmi oceňuji, že v předložených projektech se odráží nejen zájem studentů o kulturní či sportovní aktivity, ale také o popularizaci méně atraktivních vzdělávacích oblastí. Těší nás, že na VŠB-TUO máme spoustu aktivních studentů, kteří se nebojí si vymyslet vlastní projekty a svým nadšením chtějí oživit univerzitní kampus a udělat něco nejen pro sebe, ale i pro ostatní,“ dodala Martina Szturc Káňová, vedoucí Kariérního centra VŠB-TUO.

Ilustrační fotografie

Program umožňuje realizaci zajímavých aktivit i mimo univerzitní půdu. „VŠB-TUO je jednou z nejvýznamnějších institucí, které sídlí na území Poruby. Studenti, kterých je několik tisíc, jsou důležitou součástí života našeho obvodu. Stojíme o jejich širší zapojení do kulturního i společenského života. Pokud projekt Studentopolis pomůže připravit a realizovat akce, které budou mít přesah i mimo rámec kampusu univerzity, budeme je maximálně podporovat,“ uvedla Lucie Baránková Vilamová, starostka Městského obvodu Poruba.

Finanční prostředky na novou iniciativu poskytují firmy, nejvýznamnějším podporovatelem v prvním ročníku je společnosti CTP Invest, spol. s r.o. Realizace vybraných projektů pak proběhne v následujících měsících do konce akademického roku a v září 2024 se studenti mohou těšit na další výzvu.

Pro více informací o programu Studentopolis a možnostech zapojení navštivte webovou stránku a sledujte sociální sítě Kariérního centra VŠB-TUO.

• Oblasti podnikání: Věda, výzkum a vývoj

Doporučujeme