Vodafone Nápad roku vybral 12 finalistů

Porota soutěže Vodafone Nápad roku vybrala posledních 12 startupů, které se budou ucházet o místa ve finálové desítce. Mimo to proběhl 8. června v součinnosti s výběrem TOP 12 také mentoringový den v pražském HubHubu, který se soustředil na sdílení informací a networking.

Mezi finalisty patří aplikace na duševní zdraví VOS.health, karavanová platforma Campiri, platforma na mikroinvestice do bytů Investown či AI herní poradce GitGut.ai. 

Porota soutěže Vodafone Nápad roku 2022 vybrala finalisty

„Výběr finálové dvanáctky nebyl jednoduchý. Všichni účastníci soutěže jsou velmi ambiciózní, jejich nápady skvělé a dávají smysl. Vodafone Nápad roku se stal svým způsobem inkubátorem pro mnohé startupisty. Mají zde obrovský prostor růst jak schopnostmi a osobností, tak i po finanční stránce, kde mohou zaujmout řadu investorů. Aktuálně se připravujeme na výběr poslední desítky, která svůj poslední pitch před porotou přednese 12. září. Na celé soutěži mám největší radost z vysoké účasti i přes poslední nelehké roky pandemie,“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku.  

Finalisty vybírá porota složená z expertů s mnohaletými zkušenostmi a znalostmi z různorodých oborů. Ve výběru hodnotili několik kategorií: jaká je osoba podnikatele, jeho tým a schopnost efektivní spolupráce včetně jeho kompaktnosti; dosavadní růst projektu a jeho trakce na trhu včetně současných obchodních výsledků; dále hrála velkou roli unikátnost a jedinečnost produktu a odlišnost od konkurence; v neposlední řadě šlo o velikost potenciálního trhu a jeho dynamika růstu. Nakonec porotu zajímaly ambice na expanzi do zahraničí, reálný zahraniční potenciál a předpoklady projektů. 

CzechInvest Startup Challenge vyhrál Dronetag zaměřený na bezpečný provoz dronů

Mentoringový den jako rychlokurz pokročilého startupismu 

Souběžně s výběrem dvanáctky proběhl 8. června mentoringový den v pražském coworku HubHub. Tam se startupy navzájem představily a seznámily s mentory samotnými. Jednotlivé týmy se postupně přesouvaly po deseti stanovištích, přičemž každé bylo zaměřené na jiné téma, od rad současných founderů přes PR až po technologie. Mentoringový den je primárně určen právě budoucí finálové desítce, které tak pomůže s jejich posledním pitchem v září a možností získat investory. 

„Vítězství v soutěži Nápad roku nám pomohlo v rozvoji spolupráce s našimi stávajícími investory, Channel+, Tensor Ventures a Petrem Kocianem, kteří věřili Aireen od samého zrodu nápadu – a i nadále se těšíme jejich podpoře. V tuto chvíli nemohu být bohužel více konkrétní, ale v řádu několika málo týdnů oznámíme investiční vstup nového významného partnera. Vyšší zájem investorů jsme zaregistrovali i s ohledem na výraznější publicitu, které se Aireen dostalo díky několika oceněním,“ říká Jan Hlaváček, CEO a zakladatel Aireen, vítězné firmy minulého ročníku. 

Redakčně upravená tisková zpráva

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme