Vyberte Hrdiny cestovního ruchu. On-line hlasování běží do 23. srpna

Turismus je nedílnou součástí tuzemské ekonomiky a od roku 1993 se na jeho rozvoji podílela celá řada lidí. Vzniklo také mnoho projektů, které oblast významně posunuly dopředu. Proto se letošní ocenění Hrdinové cestovního ruchu bude týkat uplynulých třiceti let.

Třicet let od vzniku letos slaví nejen samostatná ČR, ale i Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. O tom, kdo v soutěži posbírá vavříny v letošním roce, můžete rozhodnout i vy v online hlasování.

Ilustrační fotografie

Hrdinové cestovního ruchu jsou oceněním, které vyhlašuje CzechTourism na základě nominací od profesních organizací z oblasti turismu. Agentura chce upozornit na výjimečné osobnosti, projekty a produkty, které podle odborné i laické veřejnosti nejvíc pomohli turistickému ruchu. O vítězích se rozhoduje v on-line hlasování na webu České centrály cestovního ruchu, kterého se může zúčastnit laická veřejnost.

„Odborné organizace, které působí v cestovním ruchu, na ocenění Hrdinové cestovního ruchu za 30 let nominovaly celkem 29 osobností, projektů a počinů. A to ve třech kategoriích: osobnost cestovního ruchu, digitalizace v cestovním ruchu a významný počin v cestovním ruchu. O tom, kdo vyhraje, rozhodne široká veřejnost. Hlasovat na našich komunikačních kanálech je možné do 23. srpna 2023,“ popisuje ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget.

„Kromě toho plánujeme vyhlásit také cenu ministra pro místní rozvoj a cenu ředitele CzechTourismu. Tu „mou“ jsme letos nazvali „Žena cestovního ruchu za 30 let“. Jsou to totiž právě ženy, které v turismu nejčastěji pracují a vykonaly v něm mnoho dobrého,“ dodává Herget.

Inovativní platforma pro digitální audio průvodce SmartGuide získala ocenění Hrdinové cestovního ruchu

Vítězové budou odměněni v září v Praze

Vítězové ocenění Hrdinové cestovního ruchu za období 1993–2023 zazní na slavnostním večeru, který se uskuteční v pondělí 18. září 2023 ve Spojce Karlín v Praze.

Akce, která bude součástí výroční porady agentury CzechTourism, se zúčastní představitelé cestovního ruchu ze státního, soukromého i akademického sektoru, od ministerstev, krajů, měst a obcí, destinačních agentur, vysokých škol po cestovní kanceláře, hoteliéry, provozovatele restaurací a další podnikatele v oblasti turismu.

Ilustrační fotografie

„V kontextu s nominacemi na Hrdiny cestovního ruchu za 30 let jsme, a to i opakovaně, oslovili klíčové profesní organizace z oblasti turismu. Tak, abychom dostali návrhy založené na reálných zkušenostech skutečných expertů. A protože se cestovní ruch týká každého z nás, ve finále má hlavní slovo široká veřejnost,“ říká ředitelka odboru produkt managementu, výzkumu a B2B spolupráce České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Veronika Janečková 

„Kategorie jsme po debatě nechali širší, aby ocenění mohlo kontinuálně pokračovat i v budoucnosti. Vyhlásí se proto osobnost, která zásadním způsobem ovlivnila cestovní ruch za posledních 30 let a projekt digitalizace za posledních 30 let, který nejvíce ovlivnil odvětví cestovního ruchu v Česku,“ dodává.

Poslední ocenění získá jednorázový výjimečný počin v  odvětví cestovního ruchu, tedy inovativní projekt či produkt, který pomohl rozvoji odvětví za posledních 30 let.

Finalisté Hrdiny cestovního ruchu za 30 let

Osobnost cestovního ruchu

  • Jaromír Polášek
  • Bohumil Starý
  • Kateřina Šrámková

 Digitalizace v cestovním ruchu

  • Alfred – on-line rezervační systém
  • PEAR – on-line rezervační systém pro CK
  • Worldee – aplikace pro autentické cestování

Výjimečný počin v cestovním ruchu

  • Baťův kanál
  • Gastromapa Lukáše Hejlíka
  • Moravské vinařské stezky

• Teritorium: Česká republika
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas

Doporučujeme