Výrobce modulárních domů: Díky SIC jsme zaznamenali výrazný zájem o náš produkt

VEXTA a. s. je česká firma s dlouholetou tradicí. Patří mezi TOP 10 dodavatelů dřevostaveb na našem trhu. Ročně postaví 50 domů. V poslední době zaznamenala společnost rostoucí poptávku po individuální výstavbě.

Čím dál více zákazníků požaduje úpravy katalogové nabídky podle vlastních představ o bydlení. Z toho důvodu se firma rozhodla uvést na trh nový produkt. Modulový dům VEXTA PERFECTO.

Modulový dům VEXTA PERFECTO

„Unikátní řešení domu spočívá především v tom, že je navržen v promyšleném modulárním systému. A právě tento systém klientovi umožňuje přizpůsobit si dům na míru dle jeho požadavků, aniž by zásadně ovlivnil navrženou konstrukci, statický návrh nebo architektonickou kvalitu návrhu,“ vysvětluje Martin Líska, obchodní ředitel společnosti VEXTA a.s

Tvar domu vychází z konceptu atriových domů, který na jedné straně nabízí uživatelům vysokou míru soukromí i v intenzivní zástavbě, na straně druhé je zcela otevřen velkými prosklenými plochami do zahrady. V systému jsou neměnné linie domu definovaného půdorysu pěvně dané, ostatní rozměry si může klient měnit dle svých představ. 

„Firma VEXTA se zapojila do našeho programu INO:EX, který je určen pro malé a středních podniky ze Středočeského kraje. Projekt souvisel s uvedením unikátního modulárního domu na trh. Díky podpoře SIC vznikl nový web vexta-perfecto i aplikace, kde si klient může namodelovat vlastní dům a ve virtuální realitě se jím i projít. Všechny klientské změny se totiž modelují ve 3D formátu, takže má zákazník detailní představu o tom, jak bude jeho budoucí dům vypadat,“ říká Barbara Svojanovská, Key Account Manager ze SIC.

„Když jsme začali pracovat na novém produktu, modulovém domě VEXTA PERFECTO, měli jsme jasnou představu, jakou formou bychom ho rádi zákazníkům prezentovali. Webové stránky byly samozřejmostí, ale chtěli jsme našim klientům nabídnout víc. Přemýšleli jsme nad virtuální realitou, ale i aplikací, kde klient uvidí okamžitě změny, které s architektem provede. Ale jelikož se jednalo o nemalou investici, tak díky zapojení naší společnosti do programu INO:EX jsme mohli zrealizovat vše, co jsme při uvedení na trh chtěli zákazníkům nabídnout,“ vysvětluje Martin Líska.

Dále M. Láska dodává: „Zároveň nás překvapila bezproblémová spolupráce a milá komunikace ze strany SIC. Vše probíhalo naprosto hladce. Pokud tedy zvažujete vaši firmu do programu SIC zapojit, tak všem, kteří mají inovativní produkt, který chtějí, uvést na trh jednoznačně tento program můžeme doporučit. I my nadále sledujeme nabídku programů SIC, a pokud bude program, kterého se budeme moci zúčastnit, určitě se rádi opět zapojíme.“

Zdroj: Středočeského inovačního centra

• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály

Doporučujeme