Výrobu s respektem k planetě najdete i na Klatovsku

Hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták navštívil zaměstnavatele, jejichž výroba je založena na respektu k životnímu prostředí a na udržitelnosti. Společnost zabývající se využitím plastů ACTI PACK CZ v Janovicích nad Úhlavou a výrobce a zpracovatele pěnových hmot NEVEON v Nýrsku.

Prvně jmenovaná je známým výrobcem PET lahví a kelímků pro země východní Evropy, obalů pro potravinářský a kosmetický průmysl a nabízí také doplňkové technologie pro extruzní vyfukování (PEHD). Nachází se zde i nový typ výroby, který dokáže vyrábět pomocí tzv. „hot fill“ technologie.

Společnost zabývající se využitím plastů ACTI PACK CZ v Janovicích nad Úhlavou | Plzeňský kraj

Má tři výrobní závody v Evropě a její hlavní sídlo se nachází v Saint-Etienne, ve francouzském regionu Auvergne-Rhône-Alpes. V Janovicích společnost působí od roku 2000 a je v ní zaměstnáno cca 90 lidí, kteří pracují ve dvanáctihodinovém provozu a produkují společnosti roční obrat kolem 300 až 380 milionů korun.

„Naše společnost byla vždy citlivá k otázkám životního prostředí. Již mnoho let přistupujeme šetrně k životnímu prostředí optimalizací hmotnosti našich produktů a používáním recyklovaných anebo recyklovatelných surovin,“ vyzdvihl generální ředitel společnosti ACTI PACK CZ Jiří Zahrádka s tím, že ve využití moderní technologie umožňující zpracování recyklátu zároveň vidí budoucnost další prosperity firmy. Její výrobky – kelímky, lahve, uzávěry a specifické obaly – jsou zaměřeny pro kosmetický, farmaceutický, potravinářský a ostatní průmysl.

„Využívání recyklátu v poměru 25-30 % procent mne příjemně překvapilo, protože to je ta správná cesta, kterou by se měla výroba rozvíjet. Zpracovat v maximální možné míře to, co je využitelné a šetřit zdroje. Je skvělé, že máme takovou firmu v regionu,“ komentoval návštěvu ACTI PACK CZ hejtman Rudolf Špoták.

Výrobce a zpracovatel pěnových hmot NEVEON v Nýrsku | Plzeňský kraj

Následně hejtman navštívil koncern NEVEON, se sídlem v Nýrsku, který patří mezi lídry výrobců pěnových hmot. Koncern má více 3700 zaměstnanců na 62 pobočkách v 17 zemích. I tato rodinná firma, kterou založili rakouští majitelé, má do budoucnosti dobře našlápnuto. Její dlouholeté know-how a globální síť poboček ve spojení s lokálním servisem a orientací společnosti na trvalou udržitelnost, jí umožňuje plnit požadavky trhu. V Nýrsku zaměstnává 330-350 zaměstnanců a orientují zejména na výrobu izolací pro topenařinu a do tepelných čerpadel.

„Tím, že se firma připravuje na expanzi potřeby tepelných čerpadel a její rychlá reakce na podporu nového způsobu vytápění a přizpůsobení se požadavkům trhu, jí dává obrovský rozvojový a obchodní potenciál. Věřím, že bude i nadále patřit k největším zaměstnavatelům na Klatovsku, takže práci tu lidé vždy najdou,“ zdůraznil hejtman R. Špoták. Jeho slova potvrdil i ředitel společnosti Pavel Mašek, který očekává v dalších dvou až tří let růst firmy a také počet zaměstnanců na cca 450.

Redakčně upravená tisková zpráva Plzeňského kraje

Doporučujeme