Využijte programy na podporu inovativních startupů. Přihlašování je v plném proudu

Nakopněte své podnikání správným směrem. Pomůžou vám programy agentury CzechInvest.

Chcete zapracovat na svém podnikání pod vedením zkušeného mentora? Překonat výzvy spojené s rozjezdem vašeho startupu, které vám nedají spát? Nebo načerpat zkušenosti na světovém veletrhu TechDay NewYork? Neváhejte se ještě dnes přihlásit do programů agentury CzechInvest.

Pro startupisty, kteří chtějí rozvinout své podnikání nebo vyřešit specifické podnikatelské problémy, je tu program CzechStarter. Od svého počátku má program bezmála 120 účastníků, mezi které patří úspěšné startupy jako UllmannaStavarioVisionCraft či MebsterPealockFitify nebo Dronetag.

Čekají na vás služby v hodnotě přes 800 tisíc korun. Ty můžete použít na mentoring a poradenství v oblasti business developmentu, HR, leadershipu, daní, práva, marketingu, duševního vlastnictví, obchodní strategie či průzkumu trhu. 

„Díky mentorům CzechInvestu jsme byli schopni zacílit byznys strategii, rychleji certifikovat a patentovat náš první produkt,“ říká Michal Gloger ze startupu Mebster. Zkušenosti s programem popisuje také Martin Ullmann ze startupu Ullmanna: „Díky programu CzechStarter jsme získali potřebné know-how a potěšilo nás, že se nám sami od sebe začali ozývat lidé se zájmem o náš produkt.“ Startupu Ullmanna se tak za pomoci mentorů CzechInvestu podařilo, jako jedinému projektu z regionu střední a východní Evropy, získat grant přes 10 milionů korun na vývoj produktu. „V následujících letech očekáváme zvýšenou poptávku po našem řešení a tržby v jednotkách milionů eur“, doplnil Martin Ullmann v článku pro časopis Forbes věnovaném top 10 startupům ze severní Moravy.

Startup Stavario zase program využil k průzkumu asijského trhu. „Za pomoci zahraničního zástupce CzechInvestu a mentora jsem absolvoval několik obchodních jednání ve Vietnamu, Malajsii a Kambodži. Všechna dopadla skvěle. Získal jsem zpětnou vazbu na svůj produkt a přesvědčil se, že je to přesně to, co tady stavební firmy hledají,“ dodává zakladatel projektu Josef Beneš, který kvůli rozjezdu startupu rozprodal svůj majetek. Risk se vyplatil a v závěru roku 2020 získal startup s odhadovanou hodnotou přes 60 milionů korun investici 15,5 milionu korun od venture kapitálového fondu Nation 1.

Soutěž startupů: Česko reprezentovaly aplikace na čtení pohádek a projekt proti školní šikaně

Pro ty, kteří si chtějí ověřit, zda je zahraniční expanze tím správným směrem nebo získat cenné kontakty na veletrhu TechDay New York v CzechInvestu připravili program CzechMatch. Uskuteční se v New Yorku od 8. do 11. listopadu 2021.

V programu nabízíme až 202 tisíc korun na prezentaci před investorem, mentoringové služby doma i v zahraničí a na cestovné.

„S CzechInvestem jsme si mohli otestovat podnikání v zahraničí bez většího rizika, získat know-how od tamních mentorů a zpětnou vazbu od zákazníků, na které cílíme. Je třeba myslet globálně už v začátcích podnikání. To bychom u stolu v brněnské kanceláři nezjistili,“ popisuje zkušenosti s programy Filip Koubek ze startupu Motionlab. Dnes se Motionlab řadí mezi lídry mladého oboru video personalizace. Může se pochlubit desítkami úspěšných kampaní v různých oborech i pro nadnárodní giganty, jakými jsou například Microsoft, O2, Boehringer Ingelheim, UNIQA nebo KBC. Startup však neusíná na vavřínech a aktuálně ve spolupráci s CzechInvestem plánuje navštívit největší evropský startupový veletrh Web Summit Lisabon.

CzechInvest od roku 2016 podpořil na 200 startupů. Téměř každý čtvrtý startup získal investici. Jejich celková hodnota činí 750 milionů korun. Budete další na řadě?

Další podrobnosti k jednotlivým programům naleznete na webu CzechInvestu v sekci Služby pro startupy, kde můžete podat online přihlášku do programu nebo zkontaktovat naše projektové manažery. Ti vám s výběrem programu nebo podáním přihlášky rádi pomohou.

• Teritorium: Česká republika
• Témata: Inovace a startupy

Doporučujeme