Výzva Women Startup Challenge zná své výherkyně

Výzva Women Startup Challenge pro ženy, které mají nápad na nový byznys, vybrala tři vítězné účastnice. Staly se jimi Andrea Knopová s projektem networkingové platformy Imprompt Me, Barbora Červenková s jógovou platformou Fjooga a Jordan Lukes, která chce digitalizovat veterinární praxi. Tyto tři ženy uspěly v konkurenci 40 zajímavých nápadů a nyní se mohou těšit na svou výhru: 28 hodin profesionálního mentoringu od předních českých investorů, tříměsíční členství v pražském coworkingovém centru WorkLounge a také šanci získat až 10 milionů korun v investicích.

Výzva Women Startup Challenge vznikla při projektu Femme Palette, za podpory fondů KOOPEO Ventures, Garage Angels a Nation 1. Společně si dali za cíl zvýšit zastoupení žen mezi zakladateli startupů.

„Účastnice měly jasný úkol – připravit a do konce srpna poslat takzvaný pitch deck, tedy představení své myšlenky na firmu včetně rozvojové strategie, finančního plánu či analýzy trhu a konkurence. Deset vybraných projektů pak prezentovalo svůj nápad před porotou,“ přibližuje proces výběru tří nejnadějnějších startupistek Lucie Neumanová z Femme Palette. Ta společně s partnery projektu věří, že se jim díky výzvě podaří v Česku rozjet více startupů vedených ženami.

Vítězné projekty obstály před početnou konkurencí

Andrea Knopová uspěla s networkingovou platformou Imprompt Me, která nabízí hybridní řešení pro konference. Pomáhá s plánováním eventovým agenturám a vytváří most mezi virtuálními a fyzickými účastníky. Projekt Barbory Červenkové s názvem Fjooga pak představil platformu, která propojuje učitele jógy, účastníky lekcí a jógová studia na jednom místě včetně rezervačního systému, vyhledávacího systému a možnosti nabídky práce v oboru. Třetí z vítězných účastnic, Jordan Lukes, uspěla s nápadem na digitalizovanou veterinární ordinaci, která majitelům domácích mazlíčků poskytuje možnost diagnostikovat zdravotní potíže jejich zvířat z pohodlí domova.

Porota vybírala vítězné projekty online. „Ačkoliv bylo velmi náročné vybrat mezi čtyřicítkou tak skvělých nápadů tři nejlepší, jsem přesvědčená, že se nám to nakonec podařilo. Vítězné projekty mají opravdovou šanci na úspěch na startupovém poli a věřím, že o nich ještě uslyšíme. Mě osobně nejvíce oslovil projekt Imprompt Me, který nabízí řešení současné problematiky konferencí v době covidu, a také se mi líbil drive a přemýšlení zakladatelky Andrey,“ komentuje Petra W. Končelíková z Nation 1.

Vedle příležitosti i sdílení cenných zkušeností

Femme Palette vznikla jako komunita profesionálek žijících v ČR se snahou propojit ženy pracující v Praze, aby se mohly vzájemně inspirovat a motivovat v kariérním růstu. Do projektu, který v České republice působí teprve od roku 2018, se již zapojilo přes 1 500 žen. Pro členky komunity, která je ze 60 % českého a ze 40 % zahraničního původu, pořádá iniciativa každý měsíc networkingové akce zaměřené na různá témata. Mezi nejoblíbenější patřily panelové diskuse Women in Leadership, Women in Tech a How to Invest.

Hlavním lákadlem jsou ale podle partnera akce Vladimíra Šťastného z KOOPEO VC mentoringové programy, ve kterých Femme Palette již propojila přes 150 žen s experty z různých odvětví: „V komunitě Femme Palette je přes 200 mentorů z firem jako Google, Microsoft, Bonami, Productboard či Avast, kteří pomáhají v oblastech marketingu, designu, HR i IT. Z pozice mentora vidím, s jakým nadšením do výzvy účastnice jdou, a těším se na zajímavé nápady a projekty, které budu mít možnost mentorovat.“

Nejkreativnější startup Česka vyvinul aplikaci proti školní šikaně

V průběhu roku nabízí Femme Palette i jejich partneři řadu vzdělávacích programů pro členky komunity. Nově spustili program pro podnikatelky a ženy na volné noze, aby pomohli více ženám zakládat startupy a v růstu jejich dosavadního byznysu. Pomoci může také připravovaný akcelerační program českého investičního fondu Nation 1, který podporuje zejména startupy českého původu s přesahem do zahraničí v jejich raných začátcích.

„Do akceleračního programu Batch 2021 je možné se hlásit online od září. Čtyřměsíční program pomůže účastníkům přetvořit prvotní myšlenku v realizovatelný produkt s možností investice až 200 tisíc eur,“ říká Petra W. Končelíková z Nation 1. V rámci akcelerátoru na začínající podnikatele čekají vzdělávací a mentoringové dny s nejlepšími experty z české byznysové scény.

Redakčně upravená tisková zpráva

• Teritorium: Česká republika
• Témata: Inovace a startupy

Doporučujeme