Vzdělávací program českých expertů v oblasti veterinární medicíny ve Vietnamu

Vietnam je v posledních několika letech nejrychleji rostoucím trhem domácích mazlíčků na světě. Podle oficiálních údajů vlastní ve Vietnamu 65 % domácností psa a 35 % kočku.

To přináší rychlý růst počtu veterinárních klinik, kde se veterinární lékaři setkávají se stále vyššími požadavky na znalosti i přístrojové vybavení.

Ilustrační fotografie

Do Vietnamu letos na konci srpna zavítal profesor Miroslav Svoboda z Katedry veterinárních disciplín České zemědělské univerzity v Praze a navázal na svoje první přednáškové turné po Thajsku a Vietnamu z roku 2019, které bylo zaměřeno na zdravotní problematiku malých zvířat. Téma letošních přednášek bylo zaměřeno zejména na onemocnění kůže, které v jihovýchodní Asii netrápí ve značné míře pouze psy, ale také rychle rostoucí populaci koček.

Počet přednášek pro veterináře musel být pro velký zájem rozšířen jak v Ho Či Minově Městě, tak v Hanoji, odkud proběhla ještě celostátní online prezentace. Turné bylo zakončeno prezentací na Filipínách v Manile.

Český aplikátor Tugi zlomí strach lidí z injekcí

Vzdělávací program zajišťuje největší výrobce veterinárních vakcín v České republice, firma Bioveta, a.s. ve spolupráci s místním distributorem veterinárních přípravků a za podpory zastoupení Ministerstva zemědělství České republiky ve Vietnamu.

Pro příští rok se připravují přednášky z oblasti chovu prasat s důrazem na biologickou bezpečnost, omezení antibiotik a růstových stimulátorů. Spotřeba vepřového masa ve Vietnamu je druhá největší v Asii a agrární společnosti aktuálně investují nemalé prostředky do místních chovů prasat.

Autor: Luboš Marek, místní zástupce ČR pro agro-potravinářství, velvyslanectví ČR v Hanoji. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme