Workshop českých a ruských společností zaměřených na lázeňství

Agentura CzechTourism a Generální konzulát ČR v Sankt Peterburgu uspořádaly online odborný workshop „Czech Spa Day 2021“ v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva místního rozvoje ČR.

Záměrem akce byla propagace možností českého lázeňství, léčebné a ozdravné turistiky a zejména udržení a rozšíření kontaktů českých a ruských subjektů tohoto segmentu cestovního ruchu. Na přípravě se podílely ruské specializované mediální a marketingové agentury.

Virtuální workshop „Czech Spa Day 2021“ se uskutečnil 23. března 2021. Proběhl za účasti představitelů 29 českých a 85 ruských společností a institucí cestovního ruchu a lázeňství. Úvodní prezentace agentury CzechTourism, generálního a ekonomického konzula ČR v Sankt Peterburgu přiblížily účastníkům informace o úrovni ekonomických vztahů mezi ČR a RF a významu českých léčebných a ozdravných destinací v postcovidovém období. Následná dvoustranná online jednání účastníků workshopu potvrdila zájem o české lázně po uvolnění mezinárodního cestovního ruchu.

Aktivní cestovní ruch je jednou z nejdůležitějších oblastí českého exportu služeb. České lázeňství disponuje unikátními přírodními zdroji a (nejen) pro ruskou klientelu je připraveno nabídnout kvalitní ozdravné pobyty pro pacienty s dýchacími obtížemi a komplexní programy postcovidové rekonvalescence.

Využití těchto možností představuje zajímavou příležitost pro české lázně po uvolnění pandemických opatření. V roce 2019 tento potenciál představoval téměř 61 tis. ruských turistů s průměrnou délkou lázeňských pobytů 10,6 dne.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sankt Peterburgu (Rusko). Autor: Luboš Laštůvka, ekonomický konzul.

• Teritorium: Evropa | Rusko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas

Doporučujeme