Ynovate Fest: Ve Zlíně se setkají inovační centra a startupy z celého Česka

Technologické inovační centrum bude ve Zlíně 3. a 4. května hostit setkání inovačních center a startupů Ynovate Fest. Cílem akce je ukázat kreativní potenciál Zlína a představit Zlínský kraj jako region zaslíbený kreativním odvětvím.

Kromě osmi inovačních center z České republiky a dvou ze Slovenska jsou na Ynovate Fest přizváni zástupci mnoha tuzemských startupů.

Zlín. Ilustrační fotografie

Akce se bude konat v termínu Zlín Design Weeku. „Datum jsme nevybrali náhodou – chceme účastníkům z ostatních inovačních center ukázat náš kreativní Zlín,“ říká jednatel pořádajícího TIC Zlín Lukáš Trčka.

„Vedení kraje intenzivně vnímá, že kreativní obory jsou klíčovým přínosem tohoto regionu a jejich systematická podpora je chytrou investicí do budoucího rozvoje,“ potvrzuje hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který přijde osobně účastníky Ynovate Festu pozdravit.

Na ty pak čekají dva dny nabité odborným programem zaměřeným na kulturní a kreativní odvětví i nahlédnutí do světa designu či typické baťovské architektury.

Startupová scéna v regionech posiluje. Nejvíc táhne Jihomoravský kraj

Nejprve se představí program Creatinn, který se bude prolínat celým eventem, včetně jeho expertů z oblasti online marketingu, produktového designu, brand buildingu a audiovizuální tvorby. Ti také povedou čtyři návazné interaktivní workshopy na téma Tvoř svůj svět! aneb kreativita v podnikání. „Cílem je ukázat účastníkům, jak uvažují a pracují experti programu Creatinn nad konkrétním zadáním,“ doplňuje Lukáš Trčka.

Kromě zaměstnanců inovačních center do Zlína přijedou také zástupci startupů z celé republiky. Deset z nich bude mít možnost zapojit se do soutěže Hrej o to, ve které mohou získat atraktivní ceny, jako jsou konzultační služby expertů programu Creatinn, divokou kartu na účast v evropském finále celosvětové startupové soutěže Disraptors Summit, vstupenky na zahraniční konferenci nebo služby coworkingů.

Ilustrační obrázek

Odborný program doplní prohlídka výstavy Design pro všechny, která probíhá v 61. budově v rámci Zlín Design Weeku. Nakonec je pro účastníky Ynovate Festu připravená zážitková hra situovaná do zlínských lokací, které jsou spojená s osobností Tomáše Bati, doplněná šiframi a hádankami.

Síť Ynovate vznikla na půdorysu dosavadní spolupráce osmi inovačních center. Její součástí jsou inovační centra z Jihomoravského, Libereckého, Moravskoslezského, Olomouckého, Plzeňského, Středočeského, Ústeckého a Zlínského kraje.

Díky dosavadní spolupráci inovačních center získalo podporu přes 500 malých a středních podniků. Mezi nimi je i mnoho mezinárodně úspěšných firem, jako například jihomoravský Flowmon, liberecký Devinn, ústecký Samohyb nebo ostravský Skladon.  

• Teritorium: Česká republika | Zlínský kraj

Doporučujeme