Začali s formami pro sklárny. Teď dodávají díly i pro nejmodernější dopravní letouny

Několik let byla firma SpoluWorks Perfecta (Componenta Perfecta) závislá na dominantním odběrateli. Pak vykročila do světa a pustila se do nového oboru – velmi přesného obrábění. Osmdesát procent své produkce společnost vyváží.

sidlo componenta perfectaTradicí sahající až do závěru 19. století se v Česku nemůže pochlubit mnoho firem. Společnost SpoluWorks Perfecta sice vznikla až v roce 2014, ale navazuje na historii sahající až do roku 1883.

Tehdy vznikla v Kyjově sklárna na obalové sklo, jejíž současný majitel se v roce 2000 rozhodl outsourcovat dílnu na výrobu sklářských forem. Tak vznikla společnost Componenta Moravia, do níž přešel celý tým lidí, v jejichž hlavách je skryto know-how dílny na výrobu forem. Řadu let byla společnost závislá na jednom dominantním odběrateli, teprve poté firma „dospěla“ a začala pracovat na trhu i pro další subjekty.

Video k článku

Před třemi lety se management firmy navíc rozhodl zaměřit se také na oblast velmi přesného obrábění. Protože z marketingového pohledu je mezi oběma činnostmi firmy obrovský rozdíl, a potenciální zákazníky zajímají diametrálně odlišné informace, obě zaměření jsou marketingově výrazně oddělené a nový obor zastřešuje obchodní název Componenta Perfecta.
• Teritorium: Česká republika