Začíná čtvrtý ročník soutěže Investičně atraktivní region

Zapojte se do soutěže Investičně atraktivní region a prezentujte svou obec jako příklad efektivní spolupráce s podnikatelským sektorem.

Komunikuje vaše radnice otevřeně s podnikateli a naslouchá jejich potřebám? Snaží se propojovat podnikatelský sektor se školami a zasazuje se o vytváření podnikatelské infrastruktury? Představte výsledky své práce a staňte se v pořadí čtvrtým investičně nejatraktivnějším regionem České republiky.

Do soutěže agentury CzechInvest se mohou přihlásit obce, města, svazky obcí i mikroregiony bez ohledu na velikost. Vítěz soutěže bude vyhlášen v rámci slavnostního vyhlášení celostátních výsledků srovnávacího průzkumu Město pro byznys, které se uskuteční v červnu 2020.

Hodnocení přihlášených probíhá ve dvou kolech. V prvním kole je hodnocena například velikost investic do rozvoje podnikatelské infrastruktury či do školství nebo forma a hloubka spolupráce radnice s podnikatelskou sférou. Do celostátního kola postoupí šest finalistů, kteří své výsledky práce odprezentují před odbornou porotou složenou ze zástupců CzechInvestu, Ministerstva průmyslu a obchodu, Svazu měst a obcí ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a dalších partnerů.

Výherci si mimo jiné odnesou voucher na poradenství v oblasti strategického rozvoje obce od firmy Berman Group. Voucher bude možné uplatnit na konzultace záměrů ekonomického rozvoje obce, zvýšení konkurenceschopnosti území či metodickou pomoc a doporučení pro posuzování dopadů rozvojových záměrů obce do území.
 
Pro účast v soutěži prosím vyplňte online přihlášku a odešlete ji nejpozději do 30. dubna 2020. Více informací naleznete zde.
 
Soutěž se koná od roku 2017, kdy se investičně nejatraktivnějším regionem stal STAR Region, o rok později získalo prvenství město Kunovice, v roce 2019 následoval Žďár nad Sázavou.

• Oblasti podnikání: Investice
• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme