Začínali se zámečnickou technikou. Dnes se Boco Pardubice zaměřuje na plast

V oboru se stále více prosazuje automatizace. I proto se společnost Boco Pardubice neobejde bez neustálých inovací a vlastního vývojového oddělení. Jen tak se prosazuje na nejnáročnějších trzích, například v Německu.

tovarna boco pardubiceSpolečnost Boco Pardubice machines prošla od svého založení v roce 1994 velkým vývojem. „Zpočátku byl náš hlavní výrobní program zaměřen na zámečnickou techniku, postupem času jsme začali hledat další oblasti, kde může naše společnost zužitkovat již nabrané zkušenosti,“ vzpomíná obchodní ředitel společnosti Lukáš Kárník.

V té době se jako nejperspektivnější obor jevil plastikářský průmysl. Vstupem do tohoto oboru se směr vývoje firmy naprosto změnil. „Do tří let se plastikařina stala hlavním oborem firmy. Je to oblast s obrovským růstem a velikou perspektivou do budoucna,“ popisuje Lukáš Kárník proměnu.

Hlavním produktem firmy Boco Pardubice machines jsou v současnosti stroje na zpracování plastů a gumy. Dalším odvětvím, kde se využívají stroje z její produkce, je recyklace plastů. „Portfolium našich zákazníku je velice široké. Od nadnárodních korporací po malé firmy s jedním zaměstnancem. Náš typický zákazník je ten, který vyžaduje kvalitu a profesionální přístup. Naše produkty vynikají vysokou spolehlivostí a jednoduchostí. Důraz klademe především na individuální přístup ke každé zakázce,“ doplňuje Lukáš Kárník.

Recyklace jako obchodní příležitost

Recyklace zaznamenává v posledních letech nárůst, což je znát i na zájmu o výrobky pro tuto oblast. Největší nárůst poptávky v oblasti recyklačních linek firma zaznamenala v roce 2014. Od té doby se recyklační technologie významně podílejí na celkovém množství prodaných zařízení. „Mnoho firem v České Republice si uvědomuje, že recyklace je pro naši budoucnost nutností a zároveň je to i zajímavá obchodní příležitost,“ podotýká Lukáš Kárník.

lukas karnik boco pardubiceVelmi důležité jsou pro společnost zahraniční trhy. Značná část její produkce směřuje do sousedních zemí a její výrobky jsou v současné době zastoupeny na všech kontinentech. I proto jsou její největší konkurencí nadnárodní společnosti. „Ty jsou pro nás velkým soupeřem, ale na druhou stranu nás tlačí být stále lepší a lepší,“ popisuje Lukáš Kárník.

Velký důraz klade Boco Pardubice machines na německý trh. Snaží se tam proto co nejvíce a co nejpravidelněji vystavovat na veletrzích. Od roku 2012 na německém trhu spolupracuje s tamním zastoupením agentury CzechTrade v Düsseldorfu. Ta se podílí především na prezentaci firmy na dvou klíčových veletrzích, kterými jsou „Fakuma“ a největším světovém veletrhu zpracování plastů „K“, který se koná jednou za tři roky právě v Düsseldorfu.
• Oblasti podnikání: Služby
• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí