Zahraniční kancelář CzechTrade v Budapešti povede Dora Egressy

Kancelář agentury CzechTrade v Budapešti vede od 1. května Dora Egressy. Ve funkci vystřídala Tibora Biala.Dora Egressy více než sedm let spolupracovala s dosavadním ředitelem Tiborem Bialem. Jejím cílem je tedy pokračovat v tradici a stylu fungování, na kterých byla kancelář postavena – tedy být nadále aktivní v rozvoji česko-maďarských obchodních vztahů a poskytovat co nejširší pomoc českým podnikům v Maďarsku.

„S Tiborem jsme sdíleli názor, že obchod se nemůže dělat jen za pracovním stolem. Je potřeba jít do terénu, být aktivní, poznávat a spojovat ty správné lidi a být kreativní ve výběru vhodné cesty k propagaci firmy či výrobku,” říká Dora Egressy.

V posledních letech kancelář agentury CzechTrade v Budapešti pomohla stovkám firem, a to za využití nejrůznějších nástrojů od organizace účasti na veletrhu přes cílené vyhledávání partnerů až po kreativní akce zaměřené na budování brandu českých firem v Maďarsku. 

Úspěšná spolupráce s MOL

V letošním roce je naplánováno pokračování úspěšné akce sourcing day pro maďarského energetického giganta MOL, jehož si CzechTrade vybrala jako vůbec prvního externího partnera ve výběru dodavatelů pro obří investice v hodnotě několika miliard amerických dolarů.

Jedná se o kompletní rekonstrukci a modernizaci rafinerií Slovnaft Bratislava a MOL Duna Szászhalombatta, rekonstrukci dvou menších rafinerií INA v Chorvatsku a výstavbu nového chemického závodu na výrobu polyolu ve městě Tiszaújváros. Z více než 180 přihlášených českých společností bylo v prvním kole pozváno 23 firem k osobnímu setkání s nákupčími skupiny. Momentálně probíhají audity vybraných podniků a řeší se s nimi pilotní projekty.

Příležitosti pro české společnosti se nacházejí především ve stavebnictví, potravinářství, strojírenství a v automobilovém průmyslu. „Zajímavý potenciál pro naše firmy vidím v oblasti energetiky a obranného průmyslu, kde je také velký prostor k růstu. Obecně můžeme říct, že pokud se jedná o kvalitní výrobek s přidanou hodnotou, čeští exportéři mají šanci uspět takřka ve všech odvětvích. V budoucnu bychom chtěli klást větší důraz na high-tech obory a inovační projekty,“ prozrazuje Dora Egressy.

Obrat vzájemného obchodu mezi Českou republikou a Maďarskem dosáhl v loňském roce rekordních 8,85 miliardy eur. Český export do Maďarska dosáhl v roce 2018 historicky nejvyšší hodnoty 5,11 miliardy eur. Maďarsko je aktuálně desátým nejvýznamnějším obchodním partnerem České republiky.

• Teritorium: Evropa | Maďarsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme