Zdroj: CzechTrade

Zelený vodík láká odborníky a zahraniční firmy do Chile

Chilská agentura pro hospodářský rozvoj (CORFO) společně s německou společností pro mezinárodní obchod (GIZ) pořádá 25. a 26. října již pátý summit na téma zeleného vodíku.

V chilském Santiagu se v říjnu sejdou odborníci z veřejného i soukromého sektoru z různých koutů světa, například ze zemí jako je Argentina, Austrálie, Brazílie, Německo, Kolumbie, Uruguay, Turecko, Holandsko, Mexiko, aby diskutovali o zeleném vodíku a příležitostech, které Latinská Amerika nabízí. Součástí konference je bohatý program obsahující přednášky, technický veletrh nebo kulaté stoly s příležitostí navázat obchodní styky.

Ilustrační fotografie

Latinskoamerický region má v oblasti výroby zeleného vodíku obrovský potenciál, neboť nabízí množství různých zdrojů obnovitelné energie. Jsou jimi například intenzivní sluneční záření, stálé větrné proudy, mnoho biomasy nebo silné říční toky. Na základě dat z roku 2020 tvoří obnovitelné zdroje 32 % primárních zdrojů a ze 62 % se podílí na tvorbě elektřiny, kdy největší složku tvoří voda (46,2 %), následována větrem (6,7 %) a sluncem (2,5 %).

Není náhodou, že pět latinskoamerických zemí má národní strategii týkající se rozvoje výroby zeleného vodíku a další země na těch svých pracují. V současné době je v regionu aktivních 84 projektů a dalších sto je v Chile v procesu přípravy a byly oznámeny další projekty v ostatních zemích regionu. Tyto akce zahrnují investiční pobídky, dotační programy a příležitosti pro mezinárodní spolupráci. Zelený vodík je proto lákavou možností pro zahraniční firmy, včetně těch českých, jak vstoupit na atraktivní trhy Latinské Ameriky.

ExportMag.cz: Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

V případě zájmu o účast na summitu se neváhejte obrátit na naši zahraniční kancelář CzechTrade Chile. Rádi vám pomůže s registrací, cestou nebo pobytem v Santiagu. Naši pracovníci vám také mohou pomoci se vstupem na trh, v případě vašeho zájmu o spolupráci s chilskými firmami, a to nejen v oblasti zeleného vodíku.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chile.
Zdroj: https://www.greenh2summitchilelac.cl

• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí

Doporučujeme