Značka Sencor vstoupila na ázerbájdžánský trh

Značka Sencor, vycházející z technologických tradic svých japonských zakladatelů, vstupuje prostřednictvím české skupiny Fast ČR na ázerbájdžánský trh.

Sencor díky šířce svého sortimentu a vysoké kvalitě svých výrobků vhodně doplňuje tradiční dodavatele ázerbájdžánských obchodů s elektronikou.

Ilustrační fotografie

Ázerbájdžánští spotřebitelé mohou od července 2022 v místních obchodech s elektronikou zakoupit kromě výrobků, na něž jsou zvyklí, také českou elektroniku značky Sencor, patřící do skupiny Fast ČR. Ve spolupráci se svým výhradním obchodním partnerem pro Ázerbájdžán, distribuční společností Integral, začal prodej výrobků Sencor na pultech deseti kamenných prodejen značky Maxi.az nejen v hlavním městě Baku, ale i v několika ázerbájdžánských regionech a on-line prostřednictvím svého e-shopu. Síť partnerských prodejen zaručuje perspektivu rozšíření produktů po celém Ázerbájdžánu.

Hlavní výhodou firmy Sencor na ázerbájdžánském trhu představuje nadstandardní záruka na produkty, ostatní prodávané značky poskytují na svoji elektroniku pouze státem garantovanou roční záruku. Škála nabízených výrobků osvědčené kvality za přiměřenou cenu má potenciál cílit na široký okruh zákazníků.

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory

Na začátku listopadu uspořádal Sencor v tréninkovém centru společnosti Maxi.az v Baku školení pro místní prodejce a pracovníky partnerských regionálních prodejen zaměřené na prodej produktů a specifika jejich používání. Školení zahájil svým úvodním vystoupením velvyslanec České republiky Milan Sedláček. Přivítal značku na trhu, poukázal na kvalitu jejích výrobků a ocenil proaktivní přístup obchodních zástupců značky na ázerbájdžánském trhu. Závěrem popřál oběma partnerům mnoho zdaru a prodaných výrobků značky Sencor.

Sencor v nejbližších měsících zamýšlí plně vstoupit na trh za pomoci marketingové kampaně vedené obchodním řetězcem na sítích Instagram a TikTok, které jsou v Ázerbájdžánu velmi populární. Cílem je představení značky co nejširšímu okruhu zákazníků.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Baku (Ázerbájdžán). Autorka: Klára Zeldová, ekonomická diplomatka.

• Teritorium: Asie | Ázerbájdžán | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme