Značku Česká kvalita může nově používat dvanáct organizací

Společnost držitelů značky Česká kvalita se rozrostla o nové členy. Potvrzení o kvalitním výrobku či službě může nově používat dvanáct organizací zapojených do Národního programu Česká kvalita.

Certifikáty podnikům předal na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) u příležitosti Dne s Českou kvalitou vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček.

Značka Česká kvalita dokládá, že se jedná o špičkové české výrobky a služby. „Každým nákupem výrobku s logem Česká kvalita spotřebitel podporuje českou ekonomiku. Zapojení do tohoto programu Ministerstva průmyslu a obchodu v praxi znamená, že čím víc výrobců se zapojí a čím víc produktů a služeb od nich lidé koupí, tím víc se podpoří tuzemská zaměstnanost a soběstačnost,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „V neposlední řadě bude mít spotřebitel jistotu, že si pořídil kvalitní věc.“

Novými držiteli značky Česká kvalita jsou tito výrobci:

 • Osvědčeno pro stavbu – lehká střešní krytina a trapézové plechy od SATJAM s.r.o.
 • Ekologicky šetrný výrobek – dveře a zárubně od Solodoor a.s.
 • Značka kvality v sociálních službách – Domov pro seniory Kamenec, Slezská Ostrava
 • Prověřená veřejně prospěšná organizace – Sdružení Neratov
 • Životnost plus – Matrace Zaren Dreamsy 3D Orthopedic od ZAREN – Noemus, s.r.o.
 • Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě „Žirafa“ – dětská domácí textilní obuv na suchý zip vzor 000708 od HP Čechtín s.r.o.
 • Komfortní obuv – usňová fussbettová obuv od Tipaboty s.r.o.
 • CZECH MADE – beton a jeho výroba od Transbeton s.r.o.
 • ITC Certifikovaná kvalita – školní batohy TOPGAL, kolekce CHILLI 2019, 2020, 2021 od TOPGAL a.s.
 • Hřiště-sportoviště-tělocvična – Ověřený provoz – skateboardové hřiště, areál ANGER, Statutární město Teplice
 • Nábytek – řady nábytku Empire, Klasik, Design, Medical a Educal od ALBA ČR spol. s r.o.
 • QZ Zaručená kvalita – ponožky, reflexní ponožky a kompresní podkolenky od Moravec kvalitní ponožky s.r.o.

Reklama pro výrobce, lepší orientace pro spotřebitele

Národní program Česká kvalita zajišťuje Rada kvality ČR. „Kvůli pandemii covid-19 prochází ekonomika, a to nejen česká, velmi obtížným obdobím. Značka Česká kvalita je klíčová pro podporu tuzemského hospodářství. Chceme pomoct zviditelnit kvalitní výrobky a služby šikovných českých firem i jednotlivců,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikatelské prostředí a předsedkyně Rady kvality ČR Silvana Jirotková.

Národní program Česká kvalita v současné době zahrnuje 22 různých značek. Kvalita každého produktu, který se uchází o jednotlivá ocenění ověřují, nezávislí experti, kritéria hodnocení jsou velmi náročná. Poté, co se subjekt stane držitelem značky Česká kvalita, jakost oceněného produktu se průběžně ověřuje stejně jako spokojenost zákazníků s daným výrobkem či službou.

„Národní program Česká kvalita je pro firmy klíčový z hlediska konkurenceschopnosti, zvyšuje jim úroveň a zájem o to, co nabízejí. Spotřebitelům zase usnadňuje rozhodovací nákupní proces, na první pohled vidí, jaký výrobek či služba je kvalitní, vidí logo Česká kvalita,“ říká ředitel odboru podnikatelského prostředí Ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Vinkler.

Prosincová konference Dny kvality 2021

Měsíc kvality vyvrcholí slavnostním večerem na Pražském hradě

Den s Českou kvalitou je součástí tradičního pojetí listopadu jako měsíce kvality. Právě na podzim se koná řada odborných akcí, seminářů či konferencí, které připravilo MPO spolu s Radou kvality ČR a dalšími partnery. Každoročním vyvrcholením je slavnostní předání Národních cen kvality ČR. Výsledky ročníku 2021 tak zazní už 24. listopadu ve Španělském sále na Pražském hradě.

Víc informací o značce Česká kvalita lze získat na stránkách programu

Doporučujeme