Podnikání v EU

Na těchto stránkách naleznete základní informace o podnikání na vnitřním trhu Evropské unie. Bezplatně vám poradíme, jak získat podnikatelské oprávnění v ČR a za jakých podmínek můžete z ČR přeshraničně nabízet své služby v jiném státě EU. Pokud své podnikatelské aktivity v zahraničí rozšíříte, poradíme vám, jak se v daném státě „usadit“, to znamená získat tam podnikatelské oprávnění. Stejně tak zde získáte informace o požadavcích kladených na výrobky z jiného státu EU při jejich dovozu do ČR a naopak vývozu do jiného státu EU. Pokud jste při svých aktivitách v EU narazili na jakýkoliv problém s místními úřady a máte pocit, že byla porušena Vaše práva, pomůžeme vám problém efektivně vyřešit.

Položte dotaz ohledně podnikání v Evropské unii

Zde můžete vložit dotaz, chcete-li začít podnikat nebo máte v úmyslu rozšířit své stávající podnikání v rámci Evropské unie. Poradíme Vám také, pokud chcete v ČR distribuovat výrobky z jiných zemí EU. Nabízíme rovněž pomoc při problémech s úřady v EU. Všechny tyto služby jsou poskytovány zdarma.

 

Praktické informace o fungování vnitřního trhu EU

Služby pro podnikatele

 • Evropský podnikatelský konzultační panel

  České firmy se zapojují do projektu Evropské komise (EK) – Evropského podnikatelského konzultačního panelu (EBTP), díky kterému informují EK o konkrétních dopadech unijních politik a předpisů na jejich podnikání.

 • Česká podnikatelská reprezentace při EU v Bruselu (CEBRE)

  CEBRE nabízí firmám z České republiky pomoc v případech, kdy se jejich zájmy protínají s činností orgánů Evropské unie nebo jiných evropských organizací sídlících v Bruselu.

 • Enterprise Europe Network

  Česká větěv celosvětové síťě zahrnuje pět partnerů koordinovaných Technologickým centrem AV ČR. Podnikatelům poskytují služby a informace o podpoře podnikání a inovací z ČR, EU a států celého světa.

 • Zdroje financování z Evropské unie

  Informace o všech operačních programech ČR v rámci cílů politiky soudržnosti EU pro období 2007–2013. Další informace také o komunitárních programech, Finančním mechanismu EHP a Norska či o Programu rozvoje venkova.