Aktuální situace v oblasti zaměstnávání cizinců v ČR – Zlín

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo další sérií regionálních seminářů k problematice zaměstnávání kvalifikovaných cizinců ze třetích zemí i v dalších místech ČR.

Datum konání
19.10.2023
Typ akce
Seminář
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
budova Okresní správy sociálního zabezpečení, místnost č. 832, 8. patro, třída Tomáše Bati 3792, Zlín
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Semináře organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Ministerstvem vnitra, Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem práce a sociálních věcí a krajskými pobočkami Úřadu práce.

Cíl:

Cílem seminářů je poskytnout užitečné a aktuální informace k zaměstnávání kvalifikovaných cizinců z třetích zemí. Účastníci budou jako vždy seznámeni s fungováním vládních programů ekonomické migrace a novinkami v oblasti ekonomické migrace, kterých i tentokrát není málo. Dále bude vysvětleno fungování zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Pozornost bude taktéž věnována problematice příjmu žádostí a vydávání víz v rámci ekonomické migrace, aktuální situaci v oblasti pracovní migrace v návaznosti na dění na Ukrajině nebo aktuální situaci na českém trhu práce. Časový prostor bude rovněž vymezen odborné diskuzi a dotazům publika.

Informace:

  • Účast na seminářích je bezplatná. Kapacita jednotlivých seminářů je omezena, neváhejte se proto co nejdříve přihlásit!
  • Registrace probíhá do 16. 10. 2023. V případě naplnění kapacity bude registrace ukončena dříve.
  • Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Ivana Sujová / Odbor evropského a mezinárodního práva MPO ČR / sujova@mpo.cz / +420 224 852 541

Doporučujeme