EU–Afrika – Africa’s Green Future

Dne 23. dubna 2021 od 09:00 do 17:00 proběhne v Lisabonu v rámci předsednictví Portugalska Investiční fórum EU – Afrika – Africa’s Green Future.

Datum konání
23.04.2021
Typ akce
Fórum
Země určení
Portugalsko Portugalsko
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

The High-Level EU-Africa Green Investment Forum je vyvrcholením akcí a seminářů probíhajících tento měsíc v rámci Africa´s Green Future. Je organizováno společně Portugalskem a Evropskou investiční bankou.

Toto fórum bude příležitostí pro zástupce veřejného, akademického i soukromého sektoru diskutovat o tématu zelených investic v Africe s důrazem na udržitelné podnikatelské modely. Vedle zástupců vlády Portugalska (předseda vlády António Costa, aj.) a Evropské komise (předsedkyně Ursula von der Leyenová) se fóra zúčastní nejvýznamnější představitelé finančních institucí jako je EIB, Africká rozvojová banka atd.

Obsah:

Fórum je rozděleno do tří částí:

  • Podpora zelených a udržitelných investic v Africe
  • Rozvoj ziskových, ekologických a udržitelných obchodních modelů
  • Nové platformy jak může digitalizace podpořit zelenou ekonomiku v Africe

Nové finanční nástroje, iniciativy a inovativní přístupy mezinárodních finančních institucí přispějí k podpoře stabilního podnikatelského prostředí respektive zelených investic. Tento systém může pomoci uspět soukromým podnikům mající klíčovou roli v probíhajícím přechodu paradigmatu k vývoji ekologických a udržitelných obchodních modelů a katalyzovat soukromé investice a financování. Pandemie COVID-19 posílila názor, že Afrika se nemůže stát odolnější bez významných investic do své telekomunikační infrastruktury. Přístup k internetu a rychle se rozvíjející digitalizace může podpořit dlouhodobý udržitelný hospodářský růst a rozvoj v Africe.

Dne 16. dubna 2021 se bude konat obchodní fórum zaměřené na zelené investice do Afriky High Level EABF Green Talk panel – Accelerating the EU – Africa partnership for green energy transition in Africa. Informace o této události na portálu BusinessInfo.cz

Na něj naváže ve dnech 20. až 21. dubna 2021 follow-up akce Digital Marketplace for Green Energy Transition (online platforma určená pro networking & sdílení zkušeností).

Další informace a registrace na akci

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Andrea Heverlová / Odbor zahraničně ekonomických politik II / heverlova@mpo.cz / +420 224 852 860

Doporučujeme