Evropský lázeňský a balneologický kongres

Ve dnech od 4. do 6. října 2023 v Karlových Varech proběhne Evropský lázeňský a balneologický kongres, jedna z největších a nejuznávanějších akcí svého druhu.

Datum konání
04.10.2023 - 06.10.2023
Typ akce
Kongres
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
hotel Thermal, Karlovy Vary
Další akce v kategoriích

Podtitulem letošního, v pořadí již 27. ročníku, jsou Evropské lázně – cesta ke zdravému životu. Výroční konferenci společně pořádají Karlovarský kraj, město Karlovy Vary a Evropská lázeňská asociace (ESPA).

Hlavní téma kongresu, tedy dopad pandemie COVID-19 na cestovní ruch a zejména lázeňství, představí tuzemští i zahraniční profesionálové s bohatou praxí v oboru. Kromě toho budou prezentovány informace týkající se aktuálních témat a trendů, jako jsou udržitelnost, digitalizace a vzdělávání.

O vlivu on-line médií na zdravotní turistiku pohovoří český influencer Karel Kovář. Možnosti léčby postcovid syndromu představí Mihaela Cucu z Ana Health Spa v Rumunsku a Karl-Ludwig Resch z Balneologického institutu Bad Elster. V bloku o nových trendech v lázeňství a balneologii vysvětlí Ladislav Špišák, předseda Rady Institutu lázeňství a balneologie v.v.i., nakolik je užívání pitné kúry karlovarských pramenů samostatně účinné. S udržitelností a způsoby, jak dosáhnout úspory energie v lázeňských regionech, seznámí účastníky Julien Prince, výkonná ředitelka La Roche Posay, značky dermokosmetických produktů.

V rámci kongresu se kromě odborné části uskuteční také veletrh ESPA SPA-CE B2B zaměřený na lázeňskou a wellness turistiku s účastí více než 15 zemí. Účelem workshopu je propojit poskytovatele zdravotních, lázeňských a wellness služeb s turistickými agenturami a dalšími potencionálními kupci jejich služeb.

Vrcholem třídenní akce bude pak předávání cen ESPA Innovation Award za nové, efektivní přístupy zvyšující kvalitu lázeňských hotelů a resortů. ESPA je organizace sdružující přední lázeňská střediska, hotely, léčebné lázně, rehabilitační a výzkumná centra, provozovatele lázní a investory. Vznikla v roce 1995 v Bruselu a v současnosti zastupuje 20 evropských zemí.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Mgr. Jarmila Ivasková / tiskové oddělení, Krajský úřad Karlovarského kraje / jarmila.ivaskova@kr-karlovarsky.cz / +420 354 222 130

Doporučujeme