Poznejte SEED, chilský akcelerační program pro zahraniční startupy

Dne 8. července 2020 od 15:00 proběhne online formou seminář Chile jako brána startupů do Latinské Ameriky: příležitosti v programu SEED, na kterém bude představen chilský akcelerační program SEED dostupný také českým startupům.

Datum konání
08.07.2020
Typ akce
Pracovní setkání
Země určení
Chile Chile
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Výzva bude pro uchazeče otevřena od 29. října 2020. SEED je jedním z několika programů chilského startupového akcelerátoru Start-Up Chile, který figuruje mezi deseti nejvýznamnějšími akcelerátory na světě a v Latinské Americe je číslem jedna. Od svého založení v roce 2010 se jeho aktivit účastní ročně v průměru 200 až 250 firem. Key Account Manager sekce akcelerace Start-Up Chile, César Jimenéz, se nynívůbec poprvé ujme představení programu SEED českému publiku. Posluchači se dozví nejen co vše je potřeba doložit v případě zájmu o účast a jaká jsou hodnotící kritéria, ale také jim bude přiblížen průběh programu a veškeré výhody z něj plynoucí. Během semináře vystoupí se svými praktickými zkušenostmi také jeden z minulých úspěšných účastníků programu, zakladatel úspěšného startupu Recorrido působícího v Chile, Peru a v Argentině, Lennart Ruff.

Zakladatelé startupů, resp. teamleadeři, se mohou se svými projekty přihlašovat i s širším týmem až dvou dalších lidí, pod podmínkou, že přichází s inovativním produktem či službou a na trhu nepůsobí déle než tři roky. Dalším požadavkem je 100 % dedikace teamleadera na absolvování akceleračního programu. Vybraný projekt získá v rámci expanze na chilský trh finanční podporu ve výši 30 000 USD (90 % nákladů) a softlandingovou podporu v legislativní, účetní a metodické oblasti. Realizační tým bude moci využívat ročního pracovního víza a také bezpočtu příležitostí k networkingu a budování kontaktů zásadních pro expanzi služby či produktu. Více informací je dostupných na webových stránkách agentury Start-Up Chile.

Akci pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu, Velvyslanectví Chilské republiky v Praze a ProChile ve spolupráci s agenturou Start-Up Chile. Akce se uskuteční v anglickém jazyce.

Na seminář je nutná registrace. Registrovaní účastníci obdrží přístupové údaje do online rozhraní e-mailem.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ slovakova@mpo.cz

Doporučujeme