Příležitosti pro české firmy v Turecku v oblasti Smart City

RHK Brno ve spolupráci JIC a Velvyslanectvím ČR v Ankaře si Vás proto ve čtvrtek 25. listopadu 2021 dovolují pozvat na networkingovou akci v Brně na téma Příležitosti pro české firmy v Turecku v oblasti Smart City.

Datum konání
25.11.2021
Typ akce
Pracovní setkání
Země určení
Turecko Turecko
Místo konání
budova JIC, Purkyňova 649/127, Brno
Další akce v kategoriích

Dynamicky se rozvíjející koncept smart cities a s ním spojených technologií se v Turecku těší velkému zájmu. Během této akce můžete představit Vaše chytrá řešení, technologie, produkty a projekty osmi představitelům Turecké unie municipalit, mezi kterými budou např. starostové více než 3 milionové Bursy či 2 milionového města Konya. Každá přihlášená firma navíc bude mít v pár minutách možnost přiblížit své aktivity přítomným tureckým účastníkům.

JIC i RHK Brno mají zájem spojovat místní firmy s řešením pro oblast Smart City s veřejnou správou města Brna a městskými firmami moravské metropole i v zahraničí. Právě spolupráce napříč může pomoci městu přeřadit na vyšší rychlost na cestě k tomu stát se příkladovým Smart City a podnikatelům může otevřít dveře k zajímavým zakázkám, nově i mimo ČR. Proto se mj. podílíme na realizaci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED), v jehož rámci Ministerstvo zahraničních věcí a Velvyslanectví ČR v Ankaře za podpory dalších partnerů organizuje v listopadu cestu vybraných starostů tureckých měst do České republiky. Jejím cílem bude nejen navázat nová municipální partnerství, ale také se dozvědět více o smart city projektech a technologiích z této oblasti v ČR, kde se otevírá prostor pro české společnosti působící v tomto oboru.

Turecká republika je dynamicky se rozvíjející zemí s největším počtem milionových měst v Evropě. Důležitou oblastí pro ni jsou mj. softwarová i další technologická řešení v oblasti městské infrastruktury. Turecko má zdaleka největší počet milionových měst v Evropě (23), a působivé objemy státních a municipálních investic, zatím se mu ale nedostává dostatečně kvalitních softwarových řešení zejména v oblasti chytrého řízení dopravy. I zde je proto pro české subjekty velký potenciál. V roce 2020 bylo společně s Čínou jedinou zemí G20, kde nepokleslo HDP. Ze skupiny 20 největších českých exportních trhů bylo Turecko zároveň tím, kde náš export v roce 2020 narostl nejvíce, a to rovnou o až těžko uvěřitelných 21 %.

Informace:

  • Čeština a turečtina, tlumočení bude zajištěno.
  • Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Oto Hrdlička / RHK Brno / hrdlicka@rhkbrno.cz / +420 604 449 067

Doporučujeme