Češi na EXPO hostili i slovenskou prezidentku

O pavilon České republiky na výstavě Expo se nadále zajímají politici i další osobnosti a média z celého světa. Vrcholem byl příjezd slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

Prezidentka sousední země do českého pavilonu zavítala v doprovodu početné delegace.

Ilustrační fotografie

Generální komisař Jiří František Potužník provedl první dámu Slovenské republiky pavilonem a na závěr ji obdaroval jediným originálem secesních náušnic, které podle návrhu malíře Alfonse Muchy vyrobila ze zlata a českých granátů jeho vnučka Jarmila Mucha Plocková.

Během ledna navštívili pavilon také Bettina Emmerlingová, mluvčí rakouské liberální strany NEOS (Nové Rakousko a Liberální fórum), nebo generální konzul Jihoafrické republiky nebo Mogobo David Mugabe.

Ministr Síkela jede do Dubaje podpořit český export

Rotační expozice v gesci MPO a agentury CzechTrade s názvem Smart Cities, které osobně zaštítil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, si prohlédli zástupci municipalit z Rás al-Chajma.

Ministr obdržel ručně vyráběné hodinky z limitované edice, čítající tři kusy na světě, vytvořené českou společností Bohematic pro český pavilon na EXPO. Drobné dárky dostávají i běžní návštěvníci – konkrétně ti, kteří v soutěži odpoví správně na tři otázky týkající se exponátů v národním pavilonu. Jejich odpovědi jsou v určený čas vylosovány přímo v pavilonu.

Navzdory celkově nižšímu počtu lidí, kteří našli cestu na výstaviště v první polovině EXPO, se počet příchozích do českého pavilonu začíná zvyšovat. Obezřetnost zůstává stále příkazem doby: zaměstnanci pavilonu se pravidelně testují a interiér se průběžně desinfikuje fogátorem C4H. Díky tomu je česká expozice jako jedna z mála na EXPO otevřena bez přerušení.

Firma Altron dodává na Blízký východ odolné cloudové kontejnery

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

České technologie triumfovaly na Světové výstavě Expo v Dubaji

Jaké nové typy letounů nabízejí tuzemští výrobci?

Španělsko chce vyslat vlastní raketu do vesmíru

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory