Matěj Zahradník: České firmy a startupy v mají v USA šanci uspět

České firmy mají šanci uspět ve Spojených státech. V posledních letech vznikají nová byznysová centra, která nabízí další příležitosti k proražení na zdejší trh, jedním z nich je například texaský Austin.

Agentura CzechInvest pro firmy připravuje programy, které jim umožní navštívit americké technologické huby a navázat zde nové kontakty.

Matěj Zahradník. Zdroj: FocusOn.cz

Typickým technologickým centrem je Silicon Valley a za byznysové centrum světa je považován New York, kde má agentura CzechInvest své zahraniční zastoupení. Už tři roky zde jako ředitel pracuje Matěj Zahradník, který v rozhovoru na FocusOn.cz komentuje nejenom zdejší podnikatelské prostředí.

Ačkoliv šanci zde uspět má jakákoliv česká firma, která nabízí unikátní řešení nebo produkt, zazářit v konkurenci není snadné. Situaci zároveň komplikuje fakt, že řada Američanů Česko nevnímá jako dostatečně silnou značku. Pro začínající firmy může být problémem také to, že rozjet zde svůj byznys není vůbec levná záležitost a první rok zdejšího působení může vyjít až na 200 tisíc dolarů.

Nová pobočka CzechTrade pomůže českým firmám prosadit se v Texasu

Spolupráce mezi oběma zeměmi je však na vzestupu a CzechInvest chce nadále podporovat zájem českých firem o americký trh, a proto pro ně chystáme nové programy, díky kterým budou moci vycestovat do Spojených států a získat napojení na místní investory a podnikatele.

Celý rozhovor si poslechněte na FocusOn.cz.

Doporučujeme