Česko jako vhodná destinace pro kongresovou a incentivní turistiku v Brazílii

V rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie zorganizoval generální konzulát incomingovou mise zástupců brazilských cestovních kanceláří, kteří navštívili Českou republiku.

Generální konzulát v São Paulu ve spolupráci se zahraniční kanceláří agentury CzechTourism připravil incomingovou misi, která proběhla ve dnech 22.–28. listopadu 2022. Cílem projektu bylo představit devíti zástupcům významných brazilských cestovních kanceláří Česko jako vhodnou destinaci pro rozšíření svých obchodních nabídek.

Ilustrační fotografie

Program měl formu tradičního „fam tripu“, během něhož měli účastníci možnost nezprostředkovaně poznat aktuální nabídku služeb v oblasti turistického ruchu a získat kontakty na jednotlivé české poskytovatele služeb (hotely, restaurace, lázeňské domy, cestovní kanceláře apod.).

Incomingová mise tento rok cílila především na segment kongresové a zážitkové turistiky, který představuje významnou příležitost pro české subjekty s ohledem na větší velikosti skupin a hromadně organizovaný program. V případě Brazílie se současně jedná o poměrně bonitní klientelu, která vyžaduje vyšší standard služeb. Z výše uvedených důvodů byly v programu zohledněny reference tohoto segmentu zejména v Praze, Karlových Varech a Plzni.

Součástí projektu byly moderované B2B schůzky, které se konaly v prostorách hotelu NH Collection Prague Carlo IV a během nichž měly české podnikatelské subjekty možnost individuálně představit svým brazilským protějškům portfolio své činnosti. Akce proběhla v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie MZV.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v São Paulu (Brazílie). Autor: Filip Vavřínek, ekonomický specialista.

• Teritorium: Amerika | Brazílie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme