Čeští vinaři uspěli v Londýně, budou na tamním veletrhu pořádat mistrovské kurzy

Čeští vinaři zabodovali ve Velké Británii. Během letošního veletrhu London Wine Fair byla tuzemská vinařství požádána, aby v příštím roce uspořádala mistrovské kurzy.

Česko také získalo pozvánku k účasti na mezinárodním projektu International Wine Challenge. Mistrovské kurzy na London Wine Fair 2024 umožní českým vinařům nejen předávat své vědomosti o českých vínech, regionálních variantách, národních odrůdách hroznů a historii vinařství v Česku, ale také připravit speciální ochutnávku českých vín.

Ilustrační fotografie

Účast České republiky na letošním květnovém veletrhu lze tedy označit za velký úspěch. Otevřely se nové možnosti k prezentaci široké nabídky českých vín, fantastických možností výletů za vínem a turistikou do České republiky a zároveň předat na britském trhu informace o velké rozmanitosti a mnoha příležitostech, které nabízí nová generace českých vinařů.

ExportMag.cz: Výrobce tradiční slivovice ze Zlínska oslavil 100 let a začíná prodávat i do zahraničí

Český stánek na veletrhu hostilo Ministerstvo zemědělství ČR společně s Velvyslanectvím ČR v Londýně. Tuzemští vinaři tak měli možnost navázat kontakt s firmami jako je Aldi, Waitrose, Propeller wines a také s novináři z oboru. Na veletrhu se konkrétně představili jak britský distributor českých vín, Wines of Bohemia, tak společnosti jako Bohemia Sekt, vinařství Čech, Horák, Ludwig, Svoboda, Válka a Thaya a Zámecké vinařství. Všichni vinaři přivezli do Londýna skvělou nabídku vín, která byla vřele přijata odbornou veřejností a vedla k dalším setkáním a příležitostem ve Spojeném království.

Konkrétně Bohemia Sekt a jeho šumivá vína byla skvělou novinkou letošního veletrhu a vyrazila dech mnoha odborníkům, kteří neměli o vysoké kvalitě českých vín ani tušení. Nutno podoktnout, že všichni zmínění vystavovatelé si s sebou do Londýna přivezli skvělé produkty ze svých vinic. Díky možnosti osobní prezentace a diskuze s odborníky mohli vinaři vysvětlit tradice svých vinic a tvrdou práci a vášeň, kterou vkládají do každé láhve, čímž roste i povědomí o vínech z České republiky.

London Wine Fair

Prestižní London Wine Fair se řadí mezi největší britské veletrhy se zaměřením na vinařský průmysl. Akci letos navštívilo přes 10 tisíc odborníků z různých vinařských oborů. V porovnání s předchozími ročníky byl navíc tento rok o veletrh mimořádný zájem, a to z řad návštěvníků z celé Evropy, což z veletrhu činí nejoblíbenější vinařskou výstavu od roku 2019. Česko se tak mohlo díky finanční podpoře projektů ekonomické diplomacie PROPED zúčastnit nejlepší vinařské akce, jakou může Velká Británie nabídnout.

Vedoucí veletrhu Hannah Toveyová okomentovala konání veletrhu slovy: „Jsme potěšeni, že se po brexitu a covidové pandemii vrací důvěra klíčových evropských partnerů v podnikání a obchodování ve Spojeném království; přičemž mnozí z nich se na letošním veletrhu ve významné míře podíleli.“

Na veletrhu se letos představilo více než 400 vystavovatelů z celého světa. Prostor byl dán především výrobcům, kteří se chystají vyvážet víno do Velké Británie. Výstava je také ideálním místem také pro hledání nových vín, která se ještě neobjevila na žádném britském vinném lístku či za barovými pulty.

Pro více informací o obchodu s vínem, pivem, ale i dalšími zemědělskými komoditami včetně technologií ve Velké Británii kontaktujte Paula Wilkinse na adrese uktrade@mze.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Londýně (Velká Británie). Autoři: Paul Wilkins, zemědělský specialista, Kateřina Zýková, stážistka.

• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme