Zdroj: CzechTrade

CzechTrade posiluje spolupráci s CzechInvestem. Bude blíž firmám v regionech

Agentura CzechTrade bude od nového roku firmám ještě blíž, a to díky synergické spolupráci s agenturou CzechInvest. Od začátku roku 2023 bude aktivity pro agenturu CzechTrade zajišťovat sedm regionálních exportních konzultantů.

Dochází tím prý k ještě užší spolupráci a efektivnějšímu fungování týmů obou agentur. CzechTrade se tímto krokem více přiblíží regionálním firmám ve všech krajích České republiky a zkvalitní své služby na podporu exportu.

Spolupráce CzechInvest a CzechTrade posiluje

Na základě Akčního plánu vlády České republiky na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti ČR uzavřely státní agentury CzechTrade a CzechInvest další veřejnoprávní smlouvu o spolupráci. V rámci projektu REK vyčlení CzechInvest 7 regionálních exportních konzultantů. Ti budou působit v regionálních kancelářích a napomáhat rozvoji českých firem přímo v regionech.

Klíčová je pomoc firmám v regionech

„Každá spolupráce s CzechInvestem přináší zkvalitnění a zefektivnění služeb obou agentur. Rozšíření našich aktivit do krajů výrazně přispěje k mapování obchodního potenciálu regionálních firem a jejich zapojení do exportních aktivit,“ říká generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal.

Exportní konzultanti budou podle Doležala vedle mapování regionu z hlediska podnikatelského a exportního potenciálu poskytovat konzultační činnost a organizovat semináře a další vzdělávací akce.

Future of Export Summit 2022: Zástupci českých firem řešili exportní výzvy

Agentura CzechInvest má už dnes regionální kancelář ve všech českých krajích. „Sedm z nich se nově stane kontaktním místem poskytujícím služby agentury CzechTrade. Řada předchozích společných projektů je důkazem, že využití podobných synergií je velkým přínosem pro tuzemské podniky,” dodává Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu pověřený řízením agentury CzechInvest.

Očko připomíná i další úspěšné společné projekty agentur, jako je například sdílení zahraničních kanceláří v některých teritoriích.

Regionální konzultanti CzechTrade budou od 1. ledna dostupní v sedmi městech pro následující kraje:

  • Pardubický a Královéhradecký kraj
  • Plzeňský a Karlovarský kraj
  • Liberecký a Ústecký kraj
  • Jihočeský a kraj Vysočina
  • Moravskoslezský kraj
  • Olomoucký a Zlínský kraj
  • Středočeský kraj

„Jsem rád, že jsme našli shodu na vzájemné spolupráci vládních agentur. Díky přítomnosti CzechTrade v regionech prostřednictvím sítí CzechInvest budeme regionálním podnikatelům více k dispozici a představíme služby agentury v rámci připravované roadshow,“ doplňuje ředitel sekce služeb pro exportéry Jan Kubata.

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme