Evropskou notifikaci má i program COVID – 2021. Ministerstvo už vyplácí dotace

Plošný program COVID – 2021, který na pomoc podnikatelům připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), má notifikaci Evropské komise (EK). Resort tak vyplácí potřebné dotace. Už dřív EK notifikovala program COVID – Nepokryté náklady, který je alternativou ke COVID – 2021.

„Žádosti v programu COVID – 2021 přijímáme do 2. června,“ potvrzuje vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

„Ke 14. květnu jsme přijali téměř 9 000 žádostí za téměř 4 miliardy korun,“ doplňuje Havlíček.

Další informace k programům COVID – Nepokryté náklady a COVID – 2021

Prodloužilo se i rozhodné období, tedy doba, za kterou mohou podnikatelé dostat dotaci ze zmíněného programu. Nově je od 11. ledna do 9. května 2021, celkem tedy 119 dnů. Za každý z nich mohou firmy postižené pandemií dostat podporu 500 korun za zaměstnance a den.

K podaným žádostem Ministerstvo průmyslu a obchodu podporu za nové období připočítá automaticky. Pokračovat, a to do konce letošního května, bude také program COVID – Nepokryté náklady, který je alternativou. Chystá se v něm druhá výzva.

„S Evropskou komisí bylo dohodnuto, že se připravila tzv. zastřešující notifikace, a nebude už tedy třeba notifikovat jednotlivé programy podpory podle článku 3.1 dočasného rámce EK. Schválení této zastřešující notifikace tak bylo sice náročnější, a proto déle trvalo, výhodou však je, že bude platit i pro všechna další letošní schémata v tomto režimu,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko.

V programu COVID – Nepokryté náklady je připraveno šest miliard korun, stejná částka je alokována i v programu COVID – 2021.

Podrobnosti k dotačním programům pro firmy a OSVČ

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme