ExportMag.cz: Organizace OECD aktualizovala směrnici pro odpovědné chování podniků

Jednání podniků v oblasti ochrany životního prostředí, nakládání s daty či respektování práv zaměstnanců. Na tyto i další aspekty se zaměřuje klíčová směrnice OECD, která se letos dočkala aktualizace.

Na ministerské konferenci mezinárodní organizace vyspělých zemí OECD začátkem června byla přijata aktualizace Směrnice OECD pro nadnárodní podniky (dále jen Směrnice), jež je souhrnem nezávazných doporučení pro podniky ohledně společensky odpovědného chování s cílem podpořit udržitelný rozvoj a minimalizovat nepříznivé dopady podnikatelských aktivit.

Směrnice OECD platí stále i půl století od svého prvního zveřejnění za klíčové doporučení pro podniky ve vyspělých zemích.

Směrnice byla přijata již v roce 1976 a pokrývá veškeré klíčové oblasti, jichž se činnost podniků dotýká, jako jsou například lidská práva, práva zaměstnanců, životní prostředí nebo korupce. Za dobu své existence si vydobyla široké uznání jako nejlepší globální standard pro odpovědné chování podniků, a dokonce se stala inspirací pro návrh legislativy Evropské unie o náležité péči podniků v oblasti udržitelnosti…

Více se o aktualizaci Směrnice dočtete zdarma v plné verzi článku na portálu ExportMag.cz

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme