Investiční fond Nation 1 spustil přihlášky do startupového akcelerátoru. Letos jím úspěšně prošly projekty jako Snuggs, Buildiro či Advanto

Český venture kapitálový fond Nation 1 spustil nové kolo startupového akcelerátoru, které pomůže sedmi začínajícím startupům nastartovat podnikání. Projekty, které projdou výběrem do programu Batch 2021, čekají tři a půl měsíce intenzivního mentoringu workshopů s předními lidmi z oboru společně s možností získat pre-seedovou investici až 199.999 EUR (přes 5 milionů korun). Přihlášky lze podávat do konce října.

„V České republice vzniká řada skvělých projektů s obrovským potenciálem. Nedávná krize byla katalyzátorem pro spoustu nových inovativních nápadů a my jim chceme dát možnost proměnit myšlenku v realitu,“ vysvětluje Petra W. Končelíková, partnerka venture kapitálové společnosti Nation 1. Ta současně stojí za akceleračním programem, který má od ledna příštího roku pomoci v růstu sedmi vybraným startupům.

Intenzivní mentoring a investice až 200 tisíc eur

Z projektů, které se do akcelerátoru přihlásí, jich celkem sedm projde třemi a půl měsíci intenzivního mentoringu a workshopů. „Vybrané projekty získají potřebné know-how od špiček české startupové scény a kontakty, které jsou pro úspěch v dravém světě startupů nezbytné. Na konci akcelerátoru mohou navíc získat pre-seedovou investici 45 až 200 tisíc EUR,“ dodává Končelíková. V programu působí mentoři jako jsou zakladatel projektu Česko.Digital Jakub Nešetřil, Ondřej Krátký z Liftaga, angel investor Martin Rozhoň (Vivantis), Oscar Kořistka ze Supernovy, Jan Široký (Mews) a mnoho dalších velikánů z českého i zahraničního startupového prostředí.

Projekty se do akcelerátoru mohou hlásit do konce října online na stránkách Nation1 nebo zasláním pitchdecku doplněného o odpovědi na otázky z registračního formuláře. Startupový program Batch 2021 odstartuje 25. ledna 2021 a bude trvat do 5. května, kdy účastníci v rámci DemoDay představí své projekty potenciálním investorům.

Úspěšná historie českých startupů

Nation 1 stojí za řadou úspěšných projektů, do kterých již investoval na 1,47 milionu EUR (téměř 40 milionů korun). V minulém kole akceleračního programu Batch 2020 získaly investici projekty Snuggs vyrábějící menstruační kalhotky z nanovláken, londýnský startup s českými kořeny Buildiro, který optimalizuje a digitalizuje dodávku stavebního materiálu, či fintechový startup Advanto umožňující výběr odpracované mzdy ještě před výplatou. Akcelerátorem prošel také projekt DotGlasses, který do nejchudších zemí světa přináší inovativní brýle pro korekci zraku a může tak pomoci více jak miliardě lidí. „Rádi podporujeme myšlenky, které mění svět. A úspěch startupů, do kterých jsme investovali, jsou důkazem, že jsme zvolili správně,“ hodnotí loňské kolo akcelerátoru Marek Moravec, managing partner Nation 1.

Redakčně upravená tisková zpráva

• Teritorium: Česká republika
• Témata: Inovace a startupy

Doporučujeme