Jihočeské veletrhy práce letos online. Pomohou při hledání zaměstnání, nabídnou i praktické webináře

Letošní Veletrhy práce, které 15. a 16. června pořádá Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, se kvůli koronaviru a bezpečnosti účastníků uskuteční v online podobě.

  • Zájemci o zaměstnání, kteří již nyní mají možnost vybírat z nabídek více jak 30 jihočeských firem, si budou moci od 8. června zarezervovat termín online rozhovoru přes počítač či telefon.
  • Úřad práce také připravuje odborné webináře s tipy na zpracování životopisu či získání práce v zahraničí.

Veletrhy práce v Jihočeském kraji jsou již tradiční akcí, kterou na jihu Čech pořádá Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů. „Letošní veletrhy práce budou zcela v novém kabátě. Reagujeme tak na koronavirovou situaci a i přesto, že se aktuálně řada vládních opatření rozvolňuje, rozhodli jsme se zajistit tuto akci bezpečně a zpřístupnit ji všem, kteří by na tradiční veletrhy nedorazili například z důvodu obavy z nákazy či karantény,“ informuje Dana Feferlová, ředitelka Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů.

Účastníci se budou moci přihlásit na veletrh odkudkoliv prostřednictvím počítače či svých chytrých telefonů. Pokud se však nemohou online připojit, jsou organizátoři připraveni vyjít jim vstříc: „Počítáme i s alternativou, kdy zájemci o rozhovory se zaměstnavateli nemají kvalitní připojení či vybavení. Mohou se zaregistrovat a vybrat si možnost telefonického pohovoru. Přihlásit se tedy může opravdu každý. Stačí, aby uchazeči o zaměstnání projevili zájem a my jim se vším pomůžeme,“ vysvětluje Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory. 

Luděk Keist uvádí, že vystavovatelů je pro letošní veletrh dostatek: „Vystavovatelů, kteří nabízejí v rámci Veletrhu práce v Jihočeském kraji volné pracovní pozice, je více jak 30 a již v tuto chvíli máme téměř 120 nabídek volných pracovních míst, o které se mohou zájemci ucházet. Na webu www.veletrhy-prace.cz, který jsme pro tuto akci společně s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů připravili, ještě nabídky přibývají.“

Pracovní trh v době postcovidové: nejcennější je kvalifikovaný a zdravý zaměstnanec

Od 8. června 2021 se mohou zájemci o zaměstnání registrovat na online osobní pohovory, kde si přímo se zástupci z firem vymění informace a mohou tak získat první kontakt pro získání svého budoucího zaměstnání. Svůj termín si rezervují online přímo na webovém portále u konkrétního profilu vystavující firmy. V daný den a čas se pak online připojí či si se zástupcem firmy zatelefonují.

V případě, že si účastníci nebudou s rezervací vědět rady, mohou se obrátit na organizátory. Ti jim daný termín pomohou zarezervovat a vše jim vysvětlí. Na www.veletrhy-prace.cz jsou i jednoduché video návody, jak se připojit. Vše si lze předem prohlédnout a na online pohovor se připravit.

Stejně tak jako v minulých letech je partnerem Veletrhu práce Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Českých Budějovicích, která se veletrhu také aktivně zúčastní. Zájemci se na webinářích připravených Úřadem práce dozví, jak si zpracovat životopis, nebo jak se ucházet či získat práci v zahraničí.

Veletrh je vhodný nejen pro uchazeče o zaměstnání, ale také pro žáky posledních ročníků středních škol a učilišť a studenty vyšších odborných či vysokých škol.

Veletrh práce bude probíhat 15. a 16. června 2021, kdy budou firmy k dispozici během dvacetiminutových bloků pro jednotlivé zájemce vždy od 9:00 do 16:00 hod.

V předchozích letech, kdy se Veletrhy práce konaly prezenčně v sedmi regionech Jihočeského kraje, se akce těšily zájmu více jak 2 000 uchazečů o práci a žáků středních škol. Veletrhy práce jsou financované v rámci projektu Práce v každém věku z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

• Oblasti podnikání: Vzdělávání, lidské zdroje

Doporučujeme