Jubilejní ročník soutěže Manažer roku zná své vítěze

Prestižní ocenění Manažerka roku 2022 získala Lucie Urválková, která zastává pozici CFO v UNIQA pojišťovně, a.s., sloužící více než třem milionům klientů v Česku a na Slovensku. Titul Manažer roku patří Bronislavu Převrátilovi, CEO firmy Chart Ferox a.s..

Děčínská společnost Chart Ferox se specializuje na výrobu zařízení pro skladování zkapalněných plynů a vyniká v oblasti inovací.

Manažer roku 2022: Vítězové Lucie Urválková a Bronislav Převrátil

V průběhu slavnostního vyhlášení 30. ročníku soutěže v Empire Hall v pražském Slovanském domě byla u obou vítězů oceněna především schopnost vedení a budoucího směřování podniíku, spojeného s inovacemi a touhou po neustálém zlepšování.

Uznávaná soutěž Manažer roku, kterou pořádá Česká manažerská asociace již tři desetiletí, vyhledává nejlepší manažery, lídry a podnikatele, kteří dosahují výjimečných výsledků ve svých oborech, podporují růst a rozvoj firem a vytvářejí inspirující pracovní prostředí pro své kolegy.

Nejlepší manažeři posouvají schopností inspirovat ostatní a profesionálním odborným vedením společnosti i zaměstnance vpřed a rozvíjejí jejich schopnosti.

Česká manažerská asociace

Motivace a inspirace pro mladé manažery

„I jubilejní ročník soutěže Manažer roku opět představil unikátní osobnosti z oblasti vrcholového managementu, jež doprovázejí inspirativní příběhy a znamenitá profesní činnost. Během třiceti let existence soutěže bylo oceněno celkem 69 jednotlivců, kteří zaujali pozice Manažerka a Manažer roku, a jsme hrdí, že tuto tradici udržujeme,“ shrnuje výkonný ředitel České manažerské asociace Ivo Gajdoš.

„Naším cílem není pouze odměňovat ty nejlepší, ale především motivovat a povzbuzovat mladé začínající manažery na jejich cestě, která často přináší významné výzvy. Soutěžící se vzájemně inspirují, stanovují celému oboru vyšší standardy a stále zvyšují úroveň managementu v České republice,“ doplňuje Gajdoš.

Lucie Urválková

Manažerka roku řídí finance významné pojišťovny

Lucie Urválková, Manažerka roku 2022, působí v pojišťovně UNIQA od roku 2006, kdy začala svou kariéru jako finanční ředitelka. V roce 2006 se stala členkou představenstva a po sedmi letech byla povolána na pozici finanční ředitelky pro Česko a Slovensko. UNIQA je klíčovým hráčem v Evropě s více než patnácti miliony klienty v osmnácti zemích.

Lucii podle jejích slov nejde jen o výsledky, ale zejména o komunikaci se zaměstnanci a týmy. Porota ocenila efektivně provedenou fúzi s AXA pojišťovnou, a.s. v době covidové pandemie, její otevřený přístup, empatii, schopnost motivovat a současně naslouchat potřebám ostatních.

Manažer roku chce rozvíjet talent zaměstnanců

Vítěz soutěže Manažer roku 2022 a zároveň kategorie Průmysl a navázané obory, Bronislav Převrátil, nastoupil do společnosti Chart Ferox a.s. v roce 2005, před pěti lety pak stanul v jejím čele.

Bronislav Převrátil

Pro Bronislava jsou na prvním místě investice do zaměstnanců a rozvoj jejich talentu, ale neopomíjí ani prohlubování jejich spokojenosti se svým zaměstnavatelem. Rozvoj lidského kapitálu podle něj úzce navazuje na rozvoj firmy a jejího úspěchu na trhu.

Komise u Bronislava vyzdvihla nejen jeho přístup k zaměstnancům, ale také transformaci společnosti během posledních pěti let, kdy přeměnil firmu z primárně orientovanou na výrobu, na firmu zaměřenou na projekty a služby s vysokou přidanou hodnotou.

Turbulentní doba prověřuje schopnosti vedení

„Letos byl výběr skutečně náročný. Vzhledem k vlivu války na Ukrajině a vysoké inflaci, která ovlivnila celou společnost, se manažeři napříč odvětvími museli vypořádávat s výzvami, na něž neměli plný vliv. Do TOP desítky se dostali manažeři, kteří nejen zvládli tuto turbulentní dobu, ale dokázali své firmy povznést a posunout je vpřed,“ říká Libor Witassek, člen Hodnotitelské komise a ambasador ČMA.

Manažer roku ukazuje firmám cestu do 21. století. Tématem jsou inovace a využívání technologií

„Hlavní vítězové, Lucie Urválková a Bronislav Převrátil, potvrdili, že jsou schopni vést společnosti i v období neustálých změn a jejich vize budou mít významný vliv na trh. To, co je odlišuje od ostatních, je jejich mimořádný přístup k lidem a jejich rozvoji. Oba chápou, že budoucnost společnosti nebude záviset pouze na digitalizaci a inovacích, ale také na rozvoji zaměstnanců a na tom, co jim mohou nabídnout,“ komentuje Witassek výběr vítězů.

Hodnotitelská komise složená z expertů na management a bývalých vítězů předešlých let, vybírá vítěze dle japonské metody 4 kvadrantů Hoshin Kanri, kombinované s evropskými kritérii EFQM.

Hlavními faktory, které se hodnotí jsou: minulost manažera, zlepšování a využívání lidských zdrojů, risk management a strategie a vize do budoucna.

Vítězové všech kategorií soutěže MANAŽER ROKU 2022

Kategorie Vizionář
Petr Vaněček, CEO společnosti Remoska s.r.o.

Kategorie Mladý manažerský talent
Michal Lichter, Regional Director CEE & Nordics ve společnosti Billigence 

Kategorie Průmysl a navázané obory
Bronislav Převrátil, CEO společnosti Chart Ferox a.s.

Kategorie Nezisková sféra
Lucia Haraslínová, předsedkyně Klastru českých nábytkářů, družstva

Kategorie Manažer malého a středního podniku
Petr Paksi, spolumajitel a ředitel společnosti JAP FUTURE s.r.o.

Kategorie Služby
Lenka Žlebková, generální ředitelka Kongresového centra Praha, a.s.

Kategorie Zemědělství
Jaroslav Mikoláš, jednatel a spolumajitel společnosti LUPOFYT s.r.o.

Kategorie Veřejná správa
Pavel Švagr, předseda Správy státních hmotných rezerv

Kategorie Manažer digitálního věku
Marcela Lonková, CEO This One s.r.o.

Kategorie Zahraniční manažer
Violeta Luca, CEO Microsoftu pro Česko a Slovensko

TOP 10 MANAŽER ROKU 2022

  • Bronislav Převrátil, CEO společnosti Chart Ferox a.s.
  • Lucie Urválková, CFO v UNIQA pojišťovně, a.s.
  • Lenka Žlebková, generální ředitelka Kongresového centra Praha, a.s.
  • Jaroslav Mikoláš, jednatel a spolumajitel společnosti LUPOFYT s.r.o.
  • Michal Lichter, Regional Director CEE & Nordics ve společnosti Billigence 
  • Violeta Luca, CEO Microsoftu pro Česko a Slovensko
  • Jiří Buchal, CEO RD Rýmařov s.r.o.
  • Jana Mastíková, hlavní architektka a partnerka firmy LOXIA
  • Pavel Švagr, předseda Správy státních hmotných rezerv
  • Michal Hornák, CEO WITTE Automotive Česko

Portál BusinessInfo.cz je mediálním partnerem soutěže Manažer roku

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme