Komorové vouchery pomohou podnikatelům udržet kladné cashflow

Jihočeská hospodářská komora v již zavedeném on-line katalogu Členi členům bude nově zveřejňovat i tzv. Komorové vouchery. Ty mají pomoci podnikatelům, kteří nyní kvůli opatřením vlády nemohou běžně poskytovat své služby. Ačkoliv budou zájemci moci využít zakoupené poukazy až po uvolnění opatření, již nyní může příjem z prodaných voucherů pomoci firmám i živnostníkům s udržením kladného cash flow.

„Prostřednictvím voucherů chceme podpořit naše členy, kteří museli uzavřít nebo jinak omezit svůj provoz v době nouzového stavu, a při následném rozjezdu jim pomoci s cash flow,“ vysvětluje Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory (Jhk).

Tomáš Novák z Místní akční skupiny Třeboňsko doplňuje: „Paralelně se do pomoci nejen jihočeským podnikatelům prostřednictvím tzv. voucherů zapojila i Národní síť místních akčních skupin ČR. Jednotlivé místní akční skupiny napříč celou Českou republikou budou moci na on-line webu www.regionysobe.cz vkládat informace a vouchery firem ze svých území. V rámci spolupráce s jihočeskými místními akčními skupinami se tak snažíme o navýšení podpory podnikatelského sektoru.“

Nabídka zveřejnění voucherů je reakcí Jihočeské hospodářské komory a Místní akční skupiny Třeboňsko o.p.s. (MAS) na aktuální situaci podnikatelů na jihu Čech, kteří kvůli koronavirové pandemii ze dne na den přišli o příjem z podnikání. Z nedávného průzkumu Hospodářské komory ČR totiž mimo jiné vyplynulo, že více jak 50 % jihočeských podniků, které se šetření zúčastnily, mají problémy s odbytem.

Aby podnikatelé nepřišli o veškeré příjmy, mohou členové Jhk na stránkách komory a MAS zveřejnit nabídku voucherů, které budou moci zájemci využít, až nebudou platit vládní opatření. Vložení nabídky do on-line katalogu Jhk je pro členy zdarma, samotný nákup voucheru už bude probíhat mezi prodávajícím a kupujícím. Zakoupené poukázky budou platné do konce roku, stejně tak podnikatelé své vouchery mohou bezplatně zveřejňovat na zmíněných stránkách do 31. 12. 2020.

V již zavedeném katalogu Členi členům, kde už během koronavirové pandemie mohli členové Jhk zveřejňovat své nabídky, najdou zájemci poukazy pomocí filtrování pod štítkem „Komorový voucher“, který bude sloužit ke snadnějšímu vyhledávání.

Doporučujeme