Konference inovačního centra chce propojit svět byznysu a akademického výzkumu

V Ostravě proběhne letos na podzim již druhý ročník konference Business2Science, která cílí na efektivní spolupráci mezi světy podnikání a výzkumu. Ve čtvrtek 10. listopadu přivítá Moravskoslezské inovační centrum (MSIC) významné řečníky z obou sfér.

Setkání má vést k většímu porozumění a snadnější spolupráci zástupců výzkumu a byznysu při vytváření inovací.

Ilustrační fotografie

„Cílíme na lidi, kteří hledají úspěšné cesty vzájemné spolupráce. Na lidi, kteří věří, že kvalitní výzkum přináší nekonečné množství nových příležitostí nejen pro svět podnikání,“ říká předseda představenstva MSIC Pavel Csank.

Byznys a akademický výzkum se sice vzájemně potřebují, ale odlišné principy, ze kterých vycházejí, často vedou ke vzniku bariér. Jejich odstranění může usnadnit jak přenos nových myšlenek, tak spoluutváření nové přidané hodnoty.

Více informací o konferenci a dalších navazujících B2S aktivitách

Častou překážkou spolupráce je rozdělování výzkumu na základní a aplikovaný. Stále více výzkumníků i expertů z firemní praxe zdůrazňuje, že uvedené rozdělení je umělé a mnohdy brání efektivní komunikaci a spolupráci. Letošní ročník konference Business2Science se zaměřuje na odlišné vnímání excelence v různých fázích cesty od bádání až po uvedení nového produktu nebo technologie na trh.

Účastníci se mohou těšit na panelové diskuze, konkrétní příběhy B2S spoluprací, novinky z badatelské a aplikované excelence či pitch deck session s high tech startupy, elitními výzkumníky, zástupci klastrů a dalšími. Prostor bude i na vzájemnou výměnu informací a osobních kontaktů.

Business 2 Science

Prodej vstupenek na akci za výhodnější takzvanou first minute cenu odstartoval 19. září 2022 a končí v neděli 9. října. Kapacita je omezená a rychle se polní, zájemci by si tedy měli rezervovat své místo včas.

Od 10. října pak bude cena navýšena a platit má až do data konání konference.

Spolupráce mezi podnikateli a akademickou sférou plusem pro společnost

O hledání shody a vzájemných příležitostí na akci promluví například profesor biochemie z Masarykovy univerzity Jiří Damborský, CEO ve společnosti IOCB TECH Martin Fusek, předseda představenstva skupiny BioVendor Michal Kostka, Operations Product Manager ve společnosti Forvia (Hella) Pavel Tuček, CEO ve společnosti i&i Jaromír Zahrádka, Innovation Managment Coordinator ve ŠKODA AUTO Jana Polášek Filová a mnoho dalších významných hostů.

Pozor. Omezená kapacita!

Intenzivní spolupráce mezi podnikatelskou a akademickou sférou je základní charakteristikou, která značí rozvinutost inovačního ekosystému. Vede k přenosu specifických znalostí, nových technologií a důležitých kontaktů s dopadem na celkovou prosperitu společnosti. Právě proto se Moravskoslezské inovační centrum rozhodlo věnovat této oblasti takovou péči a přispět prostřednictvím konference ke změně.

„Těšíme se na všechny, kteří rádi objevují nové cesty v čemkoliv, co dělají. Zejména ve světě, ve kterém jsou hranice stále více umělé a jejich překročování je inspirací a výzvou současně,“ zve na akci firmy z Moravskoslezského kraje Pavel Csank.

Národní centra kompetence: Inovace pro lepší život

Redakčně upravená tisková zpráva MSIC

Doporučujeme