Libanonská restaurace Em Sherif expanduje do zahraničí – v hledáčku je i Praha

Při cestách na Blízký východ se cestovatelé setkají s restauracemi Em Sherif, v současné době provozovanými v Bejrútu, Kuvajtu, Dauhá, Dubaji, Káhiře a Damašku.

Před otevřením je první evropská provozovna Em Sherif, která se bude nacházet v obchodním domě Harrods v Londýně a bude sestávat z lahůdkářství a restaurace. Obyvatelé Londýna již nebudou muset cestovat až na Blízký východ za účelem poznání a ochutnání libanonských gastronomických specialit.

Za zmínku stojí, že za úspěšným konceptem restaurací Em Sherif stojí Mireille Hayek, žena, která bez kulinářského vzdělání a předchozích zkušeností v gastro oboru, otevřela svoji první restauraci v Bejrútu, Libanonu, v roce 2011 a nazvala ji Em Sherif po svém synovi, který je dnes aktivně zapojen do rodinné firmy.

Již po několik let se Em Shefir umísťuje mezi 50 nejlepšími restauracemi na světě. Společnost Esquire Middle East zařadila restauraci Em Sherif v Dubaji mezi top 30 restaurací.

Co lze očekávat při návštěvě uvedené restaurace? Je to standardní nabídka 30 chodů, které se servírují v kombinaci teplých a studených mezze, grilovaných mas (hovězí, skopové, kuřecí) a různých druhů dezertů a sladkostí.

Rozhodně nesmí chybět libanonské speciality, jako je hindbeh (restovaná pampeliška s karamelizovanou cibulkou v olivovém oleji a citronu), bettinjan (lilek), toshka (chléb plněný kebabovým masem a bílým sýrem), sambousek (libanonské masové koláče), bouza tout (krémový dezert zhotovený ze sezamové pasty a lískových oříšků).

Dle vyjádření majitelky restauračního řetězce Em Sherif je v plánu další expanze do Prahy a Budapešti. Majitelka se zajímala o podnikatelské prostředí v ČR a standardy pražských restauračních zařízení. Vzhledem k tomu, že Česká republika je velmi oblíbenou libanonskou cestovatelskou destinací, lze brát plány na další rozšíření společnosti Em Sherif vážně.

Autor: Petr Sochor, zemědělský diplomat, velvyslanectví ČR v Bejrútu. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Teritorium: Asie | Libanon | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme