Aktualizováno

Malé a střední firmy mohou žádat o dotace na digitalizaci a využití nových technologií

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), zahájila 22. listopadu příjem žádostí o dotace ve výzvě Digitální podnik – Technologie 4.0.

O finanční podporu na svou digitalizaci a využití nových technologií mohou žádat malé a střední podniky. Výzvu vyhlásilo 25. října 2023 Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP TAK. API bude žádosti přijímat do 15. března 2024. Pro žadatele je k dispozici celkem 1,5 miliardy korun.

Ilustrační fotografie

Aktualizace: Dne 1. 2. 2024 Ministerstvo průmyslu a obchodu informovalo, že příjem žádostí o podporu do výzvy I Digitální podnik – Technologie 4.0 bude prodloužen do 15. března 2024.

Cílem výzvy je digitální transformace malých a středních podniků, a to zavedením pokročilých technologií, robotizací a automatizací a zavedením principů průmyslu 4.0.

„Žadatelé mohou dotace použít například na pořízení nových technologických zařízení a vybavení včetně potřebné IT infrastruktury za účelem digitální transformace podniku. Využitím finanční podpory si mohou usnadnit proces přechodu na plné využití rychle se rozvíjející digitální ekonomiky a zvýšit tak svoji konkurenceschopnosti na trhu,“ říká Jan Piskáček, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace.

Zájemci o dotaci se mohou obracet na Agenturu pro podnikání a inovace, která je zprostředkujícím subjektem OP TAK a pomáhá s přípravou žádostí o dotaci a administrací projektu. Agentura je zastoupena ve všech regionech republiky a zároveň také provozuje tzv. Zelenou linku 800 800 777.

Více o výzvě v článku Nová výzva z OP TAK: Až 1,5 milionu korun na podporu digitalizace podniků

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme