Ostravská kancelář CzechInvestu se stěhuje na půdu Business centra VŠB-TUO

Moravskoslezská regionální kancelář agentury CzechInvest se k 1. dubnu 2023 stěhuje do Business centra VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Stane se tak první regionální kanceláří CzechInvestu, která bude sídlit přímo v moderním kampusu technické univerzity. Přesun se týká i zastoupení Technologické agentury ČR a agentury CzechTrade.

Ostravská kancelář CzechInvestu se stěhuje na půdu Business centra VŠB-TUO | VŠB-TUO

CzechInvest se dlouhodobě zaměřuje na vysokou přidanou hodnotu investic a inovací. Nedílnou součástí této koncepce je spolupráce s univerzitami a propojování partnerů z podnikatelské a výzkumně-vývojové sféry. Jsem rád, že dlouhodobou spolupráci naší regionální kanceláře s VŠB-TUO můžeme díky přestěhování do univerzitního Business centra dále rozvíjet, což vnímám jako výhodné nejen pro CzechInvest a univerzitu ale i pro Ostravu a celý Moravskoslezský kraj. Jsme v Ostravě opět o krok napřed,“ říká Jan Belardi, ředitel regionální kanceláře CzechInvestu pro Moravskoslezský kraj.

Nová adresa regionální kanceláře pomůže prohloubit spolupráci mezi agenturou a univerzitou jak v oblasti Technologické inkubace, tak v oblasti investorů a jejich spolupráce s vysokou školou. Další oboustranný benefit plyne z propojování lokálních firem na výzkumné aktivity VŠB-TUO.

„Jsem nadšený, že se nám podařilo prostory pro CzechInvest u nás zařídit. Přítomnost regionální kanceláře na půdě našeho kampusu vnímám jako krok k ještě hlubšímu propojení akademického a byznysového prostředí. Věřím, že CzechInvest dodá našim studentům sebevědomí s jejich nápady i byznys plány,“ přibližuje prorektor pro strategii a spolupráci VŠB-TUO prof. Igor Ivan.

Ostrava

Regionální kanceláře agentury CzechInvestu fungují především jako konzultační místo podpory podnikatelům ze strany státu. Jejich unikátnost spočívá v detailní znalosti regionálního podnikatelského prostředí a osobní přítomnosti v každém krajském městě České republiky.

Nově tedy v prostorách kampusu univerzity bude nabízet své služby jako poskytování informací o službách CzechInvestu, konzultace pro podnikatele, včetně možnosti podpory či pomoc s lokalizací investičních záměrů tuzemských i zahraničních firem.

Zdroj: VŠB-TUO a CzechInvest

• Oblasti podnikání: Věda, výzkum a vývoj

Doporučujeme