Firmy mohou usilovat o titul Inovační firma Zlínského kraje 2021

Dobrý nápad, který firmu posune o kus dál – na nové trhy, na špičku konkurenčního řetězce, k vyššímu zisku. Právě takové projekty pravidelně oceňuje soutěž Inovační firma Zlínského kraje. Do sedmého ročníku je již možné se hlásit.

Vítězem předchozího ročníku se stala společnost Incinity. Zdroj: TIC Zlín

Prestižní soutěž každé dva roky vyhlašuje Zlínský kraj. „Uděláme maximum pro to, abychom podpořili podnikání ve Zlínském kraji. A právě aktivita firem v inovacích je stěžejní k udržení konkurenceschopnosti našeho kraje,“ řekl hejtman kraje Radim Holiš. Aktuálně vyhlášený ročník soutěže byl původně plánovaný na rok 2020, avšak z důvodu pandemie COVID-19 byl odložen.

Cílem kraje je podnítit zdejší firmy k vyšší míře inovací a k rozvoji. Organizátorem soutěže je Technologické inovační centrum Zlín. Významnými partnery jsou Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje, CzechInvest nebo Česká spořitelna. „Ocenění Inovační firma Zlínského kraje zvyšuje prestiž a kredit firmy a také napomáhá k dobrému vnímání u zákazníků. Vítězné firmy mají právo používat logo soutěže při propagaci a budou prezentovány v médiích,“ upřesnil jednatel Technologického inovačního centra Zlín Lukáš Trčka.

Podnikatelské subjekty se sídlem ve Zlínském kraji se mohou do soutěže přihlásit s projektem, který uvedly na trh v průběhu let 2019 a 2020, nikoli s projekty teprve plánovanými. Účast v soutěži je bezplatná.

Přihlásit se lze přes webové stránky soutěže, vyplněnou přihlášku je potřeba doručit pořadatelům do 30. září 2021.

Přihlášky posoudí tým odborníků složený z podnikatelů a zástupců z oblasti výzkumné a veřejné sféry. Budou sledovat hlavně to, jak jednotlivé inovace pomohly daným firmám zvýšit konkurenceschopnost nebo se prosadit i na zákaznicky náročných trzích. Nejlepší inovační firmy z regionu pořadatelé představí na slavnostním vyhlášení 24. listopadu 2021.

Vítězi předchozích ročníků soutěže se staly společnosti 5M (v roce 2009), Koma Modular Construction (2010), Česká zbrojovka (2012), Avex Steel Products (2014, 2016) a Incinity (2018).

Zdroj: TIC a CzechInvest

• Teritorium: Česká republika | Zlínský kraj
• Témata: Inovace a startupy

Doporučujeme