První zakázkou v Turecku začíná AMiT svoji expanzi do Asie

Společnost, která staví na inovacích a zakládá si na schopnosti nabídnout ty nejmodernější technologie, se po úspěchu v Evropě snaží prorazit také v Asii. Státní agentura na podporu exportu CzechTrade pomohla podniku překonat především kulturní rozdíly a odlišné zvyklosti při zadávání významných zakázek.

amit mikroskopJiž v polovině 90. let minulého století AMiT realizoval ve spolupráci s tehdejší Moravskoslezskou vagónkou Studénka vývoj a výrobu řídicích jednotek. A díky spolupráci na vývoji a výrobě elektronických řídicích jednotek s firmou Elcom se produkty z AMitu objevily v pražském metru nebo soupravách Pendolino.

Když začala v devadesátých letech minulého století rozsáhlá modernizace vozového parku na českých železnicích, potřebovaly tuzemské vlakové soupravy množství moderní techniky která do té doby nebyla na českém trhu dostupná. Tehdy byla ve správný čas na správném místě společnost AMiT.

Firma vznikla v roce 1992 v Praze a od počátku se zabývala aplikacemi mikroprocesorové techniky, jak napovídá i její název. Mezi její první produkty patřily specializované technologie. Na základě původně zakázkově vyráběných technologií pak vznikly sériově vyráběné produkty, především řídící systémy pro oblast kolejových vozidel a dopravy vůbec. Dodnes tvoří zakázková výroba firmy se 125 zaměstnanci zhruba 10 procent obratu, který se pohybuje kolem dvou set milionů korun.

Od tramvají po Pendolino

Přelomem v historii firmy byla spolupráce s pražskou společností Cegelec, díky které se rozjely dodávky řídících systémů pro rekonstruované tramvaje a trolejbusy. Podobně významné bylo také navázání spolupráce se Škoda Transportation. Mezi poslední inovace, které AMiT představil na trhu, patří systém Acasys, zahrnující kamerový systém, audio systém a informačních panely.
• Oblasti podnikání: Elektronika a elektrotechnika
• Teritorium: Asie | Turecko | Zahraničí