Zdroj: CzechTrade

Sourcing Day: Desítky českých firem dostaly šanci dobýt německý trh

Agentura CzechTrade, která jako tradičně uspořádala největší tuzemské setkání českých výrobců s německými nákupčími Sourcing Day Tschechien, shromáždila poptávky od zahraničních firem a vybrala české dodavatele „na míru“ německým zákazníkům. 

Celkem 56 českých firem jednalo s partnery o vzájemné spolupráci a konkrétních kooperačních nabídkách ve Vědeckotechnickém parku v Plzni. CzechTrade na akci spolupracovala s německým Spolkovým svazem nákupu, materiálového hospodářství a logistiky (BME).

Ilustrační fotografie

Na akci proběhlo celkem 135 jednání o potenciální obchodní spolupráci. Z německé strany vyjádřilo zájem o nové dodavatele 29 nákupčích, nakonec se do Plzně osobně dostavilo osm z nich.

Podniky hledaly příležitosti v široké škále oborů, od strojírenství přes elektroniku až po průmyslovou automatizaci či designové a logistické služby.

Tuzemské firmy se Sourcing Days pravidelně účastní především kvůli přítomnosti zahraničních nákupčích, se kterými běžně nemají možnost se sejít.

Jak se prezentovat v zahraničí se státní podporou

„Čeští zájemci o export mají příležitost hovořit přímo s nákupčími významných německých firem o konkrétních kooperačních nabídkách. Klíčovou roli v těchto česko-německých obchodních interakcích zastávají pracovníci zahraničních kanceláří CzechTrade, kteří pro tuzemské firmy cíleně vyhledávají zákazníky,“ popisuje generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal.

Příležitosti na veletrzích či konferencích

Nové příležitosti lze hledat například na veletrzích, networkingových akcích a konferencích, kde konkrétního nákupčího daná zahraniční kancelář osloví a nasměruje jeho zájmy na české firmy.

Možnost setkat se se zástupci německých firem v Česku si chválí i tuzemští exportéři. Vítají rovněž pomoc s přípravou na jednání, asistenci v jejich průběhu a následnou komunikaci.

„Výběr tuzemských firem přizpůsobujeme na míru německým nákupčím, aby jejich následná komunikace byla co nejjednodušší, nejefektivnější a nejúspěšnější. Celý proces funguje tak, že po jednání na Sourcing Day Tschechien a vyhodnocení dodavatelských dotazníků nákupčími budou vybrané české společnosti přizvány ke konkrétním termínovaným jednáním,“vysvětluje Radomil Doležal.

Zahraniční firmy oceňují znalosti pracovníků CzechTrade v oblasti výrobně-servisního potenciálu České republiky, flexibilitu při organizaci akce, odesílání vzorků získaných během jednání, možnost návštěvy podniků nebo pomoc s ubytováním a tlumočením.

• Teritorium: Česká republika | Německo

Doporučujeme