Startuje nový ročník Národních cen ČR. Výsledky za rok 2020 budou vyhlášeny v květnu

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Rada kvality ČR vyhlásily nový ročník Národních cen České republiky. Součástí ročníku 2021 jsou ceny za kvalitu a společenskou odpovědnost, nechybí ani rodinné podnikání.

Ocenění získají organizace z podnikatelského i veřejného sektoru na základě toho, jak kvalitně plní potřeby zákazníků, klientů a zaměstnanců a jak splňují další kritéria. Mezi ně patří také produktivita i efektivita práce či výsledky, společenská odpovědnost a rovněž to, jak se soutěžícím daří vytvářet inovativní prostředí.

„V Národních cenách ČR srovnávají kvalitu služeb různé společnosti, uspějí ty nejlepší. Budu rád, když se podnikatelé i ostatní organizace do klání v České republice zapojí podobně, jako tomu bylo před pandemii,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Podrobnější informace o Národních cenách České republiky

„Letos je hodnocení Národních cen kvality, které jsou součástí Národních cen ČR, spojené s novým modelem EFQM 2020. Nejen v kontextu s programy EXCELENCE a START tak jsou připraveny veškeré potřebné dokumenty a soutěž tak dostává nový rozměr, přidanou hodnotu,“ sděluje náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání a předsedkyně Rady kvality ČR Silvana Jirotková, která do ročníku 2021 zve soutěžící prostřednictvím videa.

„Vyhlášení výsledků ročníku 2021 aktuálně předpokládáme letos v listopadu, právě jedenáctý měsíc v roce je totiž mezinárodním měsícem kvality. Výsledky kvůli koronaviru specifického ročníku 2020 slavnostně zazní letos 19. května na MPO“ doplňuje ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO a 1. místopředseda Rady kvality ČR Pavel Vinkler.

V 21. ročníku Národních cen ČR se soutěží v následujících kategoriích/programech (přihlášky do 11. 6.):

Národní cena kvality České republiky v programech EXCELENCE, START a CAF

  • kategorie Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor – výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum)
  • kategorie programu START: Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor – výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum)
  • kategorie programu CAF: Digitální stát (veřejný sektor).

    Národní cena České republiky za společenskou odpovědnost
  • kategorie NC ČR za CSR: Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor – výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum).

    Národní cena České republiky za kvalitu v rodinném podnikání (v tomto případě přihlášky do 15. 8. 2021)

Slavnostní předávání cen za rok 2020 se uskuteční on-line 19. května 2021 od 13:00 hodin na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Na webu narodniportal.cz jsou k dispozici také přihlášky do soutěže, časový harmonogram a další dokumenty. Součástí portálu jsou také aktuality, které se týkají kvality a společenské odpovědnosti.

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme