Startup roku Jihomoravského kraje – Cena za udržitelnost: Nominace jsou otevřeny do 25. října

Ještě osm dní zbývá do uzavření nominací prvního ročníku soutěže Startup roku Jihomoravského kraje, která nese podtitul Cena za udržitelnost.

Ve spolupráci s Nadací Partnerství a Jihomoravským krajem ji vyhlašuje inovační agentura JIC. Soutěž je určena pro startupy, které nabízejí inspirativní a inovativní produkty nebo projekty v oblasti environmentálních a sociálních inovací.

Ilustrační obrázek

Nominace jsou otevřeny do 25. října 2023. Vyhlášení vítěze letošního ročníku bude součástí konference Velvet Innovation 15. listopadu a trofej předá hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

„Věříme, že inovace mohou pomoci řešit lidstvu výzvy spojené s udržitelností. Jsem přesvědčen, že přesně takové firmy máme i tady v Jihomoravském kraji,“ domnívá se ředitel inovační agentury JIC Petr Chládek s tím, že nová cena má právě na takové firmy upozornit. „Nejde nám jen o udržitelnost environmentální. Zajímá nás řešení jakéhokoliv cíle udržitelného rozvoje, přesně tak, jak je má popsána OSN,“ doplňuje Chládek.

Odborná komise, kterou nominovala Nadace Partnerství, bude hodnotit například to, jak jsou produkty nebo služby firmy inovativní́, jak je udržitelnost propsána do samotného podnikatelského modelu i to, jak se udržitelnost promítá́ do řízení firmy nebo do práce s dodavateli.

„Do poroty jsme nominovali osobnosti napříč sektory, profesemi i věkem. Chceme, aby byl pohled co nejvyváženější,“ vysvětluje ředitel pro strategii Nadace Partnerství Miroslav Kundrata. Firmy tak bude hodnotit například spoluzakladatel startupu FaceUp David Špunar, Monika Ptáčníková, které mimo jiné spoluzakládala organizaci Czechitas, bývalý CEO úspěšného startupu Phonexia Michal Hrabí nebo třeba ředitelka brněnské zoo Radana Dungelová.

Firmy je možné nominovat online do 25. října prostřednictvím jednoduchého formuláře. Vyhlášení vítězné firmy proběhne v rámci letošní konference Velvet Innovation 15. listopadu v Hotelu Passage. Cenu předá hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Doporučujeme