Startupy zpracovatelského průmyslu mají možnost zúčastnit se festivalu v Rakousku

Evropský inovační a technologický institut (EIT) chystá startupový festival Manufacturing Days pro zpracovatelský průmysl. Virtuální program proběhne od 10. do 12. května v rámci vídeňské startupové akce ViennaUP’21 a českým účastníkům nabídne soutěž o ceny v hodnotě do 10 000 eur.

Zpracovatelský průmysl patří podle organizátorů ViennaUP’21 díky více než 2,1 milionu firem a 32 milionům zaměstnanců v zemích Evropské unie mezi klíčové obory se silným vlivem na hospodářství, sociální a ekologickou udržitelnost, ale také zaměstnanost a inovace. V rámci startupového festivalu ViennaUP´21 proto nebudou chybět ani akce zaměřené právě na toto významné odvětví.

Hlavním programovým bodem pro startupy zaměřené na výrobní odvětví se od 10. do 12. května 2021 stanou Manufacturing Days, jejichž organizaci zařizuje Evropský inovační a technologický institut (EIT). Dlouhodobým cílem EIT je spojovat podnikání, vzdělávání a výzkum a přispívat k inovacím. Manufacturing Days proto propojí startupy, výrobní podniky, investory i experty evropského a globálního zpracovatelského průmyslu. Třídenní program sestává zejména z přednášek, workshopů, diskuzí a rozhovorů. Známé značky jako Atos, A1 či Infineon podle organizátorů chystají i nabídky spolupráce včetně virtuálního hackathonu.

Účastníci ze zemí zahrnutých v Regionálním inovačním schématu, tedy 17 evropských států včetně České republiky, se navíc mohou zúčastnit inovační soutěže BoostUp! RIS. Přihlášky v kategoriích CREATE, ACCELERATE, TRANSFORM lze podávat až do 26. dubna prostřednictvím webu. Na vítěze čekají finanční odměny až do 10 000 eur a cílené podpůrné balíčky od expertů z týmu EIT.

Registrace na Manufacturing Days je zdarma. Více informací o programu celého startupového festivalu ViennaUP’21 najdete na webových stránkách akce.

Redakčně upravená tisková zpráva Zahraniční kanceláře města Vídně v Praze

• Teritorium: Evropa | Rakousko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme