Světový lídr v oblasti zpracování dat zahajuje aktivity v Praze

Světový lídr v oblasti datových platforem pro bezpečnost a zpracování zahájil svoji činnost v Česku. Úspěšná americká společnost Splunk letos oznámila globální příjmy ve výši skoro 2,7 miliard dolarů. Česku pomůže s rozvojem IT prostředí a tuzemských firem.

Američané plánují spolupracovat s partnery v rámci technologického ekosystému České republiky na vývoji dalších inovací, které doplní a obohatí jejich klíčové produkty. Týmy zabývající se IT, bezpečností a zpracováním dat mohou díky Splunk zajistit, aby jejich organizace byly bezpečné, odolné a inovativní.

Ilustrační fotografie

Podpořme investory, kteří přinášejí něco nového

Na pražském projektu spolupracuje agentura CzechInvest se společností Splunk už od roku 2020 a i přes komplikace spojené s globální pandemií se nyní podařilo tento projekt zdárně dokončit. 

„Naším cílem je podporovat investory, kteří přinášejí do České republiky něco nového a chtějí se stát skutečnou součástí českého technologického ekosystému. Tím se společnost Splunk stane nejen díky závazkům k růstu v Praze a pracovním příležitostem pro všechny kariérní úrovně, ale také díky spoluprací s mnoha místními partnery,“  říká pověřený generální ředitel agentury CzechInvest Petr Očko.

Sdružení představuje Česko investorům. Jako zemi zaslíbenou

„Těší mě také, že se ČR stává jedním z center evropské datové ekonomiky, a to v době, kdy právě rozvoj digitální ekonomiky je jednou z klíčových priorit EU. Jedním z hlavních kroků EU v této oblasti je připravovaný evropský akt o datech (Data Act), který bude také prioritou českého předsednictví EU v druhé polovině tohoto roku,“ dodává Očko.

Centrum excelence v Praze

„Společnost Splunk spolupracuje s CzechInvestem od počátku naší iniciativy na rozšíření v Praze,“ potvrzuje Adnan Hindi ze Splunk Global Shared Services CzechInvest byl pro Američany důležitým partnerem na každém kroku: od vize přes realizaci až po úspěšné slavnostní otevření a spuštění. CzechInvest nás propojil s mnoha důležitými partnery a zdroji v Praze a pomohl nám zorientovat se na trhu a vybudovat si pozici, kterou dnes máme. Těšíme se na budoucí spolupráci při našem dalším růstu a investicích v Praze,“ doplňuje Hindi.

V prostorách rezidence amerického velvyslance proběhlo díky této příležitosti už minulý týden za přítomnosti zástupců Splunk, CzechInvestu, ČVUT, Czechitas, místní samosprávy a dalších technologických firem slavnostní otevření nejnovějšího centra excelence americké společnosti. Úspěchy této společnosti dokládá také již několikáté zařazení do žebříčku 100 nejlepších firem pro práci dle časopisu Fortune. Nyní tato společnost začíná svoji dráhu také v Praze v prostorách WeWork DRN na Národní třídě.

• Oblasti podnikání: Investice | Software a ICT služby

Doporučujeme