Týden inovací ČR roste. Nabídne desítky osobností i seminářů a více témat s důrazem na AI

Největší tuzemská událost v oblasti inovací a umělé inteligence Týden inovací ČR se připravuje na svůj už 8. ročník.

Oproti předešlým rokům nabídne výrazně širší tématický záběr, přes 50 inspirativních seminářů, 12 diskuzních panelů a samozřejmě výjimečné osobnosti. Bude jich více než padesát, vystoupí mj. Abram Maldonado, představitel OpenAI, nebo Umberto Fugiglando z Massachusetts Institute of Technology (MIT), který představí unikátní projekt Space Bubbles, jehož cílem je zastavit globální oteplování.   

Týden inovací 2022

V úterý 10. října ráno vypukne v centrále a zároveň v Kampusu ČSOB hlavní událost 8. ročníku Týdne inovací ČR, která se opět bude skládat ze tří hlavních částí. Mezinárodní konference nabídne hned dvanáct, tedy oproti loňsku dvojnásobek, diskuzních panelů. To mimo jiné znamená i výrazně širší záběr témat, o nichž se bude debatovat. Nově to bude například problematika budoucnosti práce a pracovního prostředí, inovací ve zdravotnictví, budoucnosti mobility, žen v technologických oborech, wellbeingu apod. 

Týden inovací ČR se už od svého prvního ročníku pravidelně zabývá umělou inteligencí (AI), nicméně letos bude z pochopitelných důvodů na toto téma kladen zvláštní důraz, a to především z hlediska praktického využití AI v životě každého z nás. V rámci diskuzních panelů se celá řada předních odborníků zaměří na její roli ve sféře byznysu, startupů i společnosti jako celku.

Představitelé OpenAI a projektu Space Bubbles z MIT

Hlavní událost představí v rámci hlavní scény a také K.I.S.S. scény desítky výjimečných osobností. Na mezinárodní konferenci vystoupí například Abran Maldonado, přední odborník na umělou inteligenci a současně oficiální ambasador společnosti OpenAI. Abran je také spoluzakladatelem Create Labs, sociální firmy, jejímž posláním je poskytovat dovednosti či zdroje potřebné pro úspěch v technologickém a mediálním průmyslu různým skupinám obyvatelstva, které nemají dostatečné zázemí. Abran Maldonado je rovněž ředitelem NYC Media Lab, která propojuje mediální a technologické společnosti s newyorskými univerzitami a podporuje inovace a podnikání. 

Představí se rovněž Umberto Fugiglando z amerického Massachusetts Institute of Technology (MIT), člen interdisciplinárního týmu vědců sdruženého v unikátním projektu institutu Space Bubbles. Jeho podstatou je vyslání družice s bublinovým strojem na Lagrangeovu oběžnou dráhu. Stroj by tam měl vytvářet diskovitý vor z bublin, které budou rozptylovat a odklánět sluneční záření. Smyslem je snížit množství záření natolik, aby bylo dosaženo zmenšení nebo kompletní potlačení účinků klimatických změn.

Týden inovací 2022 vzbudil pozornost. Představil důležité inovace a zabýval se aktuálními problémy

Z tuzemských osobností se v roli řečníka představí například specialista na AI Tomáš Mikolov z CIIRC ČVUT v Praze, Stanislav Fořt ze Stability AI, dále Kristýna Spěváková, vedoucí Českého cirkulárního hotspotu, INCIEN, Petr Míkovec, ředitel INVEN Capital, Ondřej Vlček, prezident antivirové firmy GENe a filantrop, Simona Kijonková, šéfka holdingu Packeta, Petr Kasa, CEO Pilulky, Pavlína Louženská, zakladatelka #HolkyzMarketingu, Senta Čermáková a další.  

Přelomová řešení a spousta inspirace

Druhou částí hlavní události Týdne inovací ČR bude Inovační veletrh, který bude prezentovat okolo 40 přelomových novinek z různých oborů světa inovativních řešení a moderních technologií. A to jak z ČR, tak ze zahraničí. 

Během dne se pak uskuteční také na 50 inspirativních seminářů. Povedou je osobnosti, které patří ke špičce (nejen) tuzemské inovační scény. Mimo jiné influencer Karel Kovy Kovář, světově úspěšná architektka Eva le Petrec, technologický evangelista Petr Mára, ekonom Tomáš Sedláček, designérka Anna Marešová, gastronomický nadšenec Lukáš Hejlík, mediální odborník Josef Šlerka, šéfka startupu Soulmio Simona Zábržová, propagátor nanotechnologií Jiří Kůs, radikální inovátor Tomáš Studeník a řada dalších.

Organizátor, kterým je tradičně vzdělávací institut ELAI, letos pro návštěvníky připravil různé úrovně vstupného. Základní vstupné nicméně bude zdarma, tak aby každý, koho problematika vlivu inovací a přelomových technologií na různé oblasti našich životů zajímá, mohl událost bez problémů navštívit. 

Týden inovací 2022

„Jsem opravdu rád, že se nám víc a víc daří naplňovat původní cíl, se kterým jsme před osmi lety Týden inovací ČR rozjížděli. Tedy co největší měrou přispívat k rozvoji a kultivaci tuzemského inovačního prostředí,” říká Lukáš Sedláček, zakladatel Týdne inovací ČR.

„Fakt, že v rámci letošní události nejen představíme opravdu špičkové zahraniční osobnosti a nejnovější technologie či se budeme věnovat rozsáhlému spektru důležitých témat současnosti, ale zároveň shromáždíme v jeden den na jednom místě prakticky celou tuzemskou inovační špičku, považuji za skutečně mimořádnou věc,” dodává Lukáš Sedláček.

Týden inovací ČR ani letos neporuší osvědčenou tradici a nabídne také desítky doprovodných událostí, které se uskuteční v mnoha městech České republiky. Půjde o různé konference, semináře, pracovní snídaně a další akce. 

Podrobnější informace najdete na webu události www.tydeninovaci.cz

Redakčně upravená tisková zpráva

• Oblasti podnikání: Vzdělávání, lidské zdroje

Doporučujeme