Vláda schválila program COVID – Sport 2. Pro kluby je přichystáno 500 milionů korun

Vláda schválila program COVID – Sport 2. Má podpořit podnikatele ve sportu, konkrétně sportovní soutěže a sportovní kluby, které negativně ovlivnila pandemie koronaviru a s ní související mimořádná opatření.

Vyřizovat žádosti bude Národní sportovní agentura (NSA) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO). „Český sport musel kvůli koronaviru letos už podruhé přerušit soutěže, což velmi mnoho klubů ohrožuje v činnosti. Podpoří je proto program COVID – Sport 2, který je nastaven tak, že u většiny sportovních oddílů pomůže zejména s režijními náklady a chceme klubům pomoci i s výdaji na testování, dezinfekční prostředky, roušky,“ říká předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička. 

NSA může podpořit pouze neziskové sportovní organizace, program COVID – Sport 2 tak bude spravovat ve spolupráci s MPO. „Žádosti o podporu z programu COVID-Sport 2 bude přijímat a hodnotit Národní sportovní agentura, MPO bude dotace proplácet. V programu je aktuálně k dispozici 500 milionů korun,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček.      

Program COVID – Sport 2 se zaměří na podporu dvou aktivit. Podpořeny budou sportovní kluby ligových soutěží ve sportovním odvětví fotbalu, ledního hokeje, basketbalu, volejbalu a házené. Druhá z aktivit se zaměří na sportovní akce, které musely být v souvislosti s vládními opatřeními zrušeny. MPO a NSA nyní připravují podrobné podmínky pro vyhlášení programu a spuštění příjmu žádostí o podporu.

Další informace hledejte na www.businessinfo.cz/koronavirus

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme