Z vítězného projektu česko-tchajwanského ideathonu se stává ambiciózní firma

Business Co-Pilot je inovativní řešení navržené česko-tchajwanským týmem, které pomáhá startupům a podnikům vstupovat na zahraniční trhy prostřednictvím pokročilého jazykového modelu, analýzy produktů a dat o klientech.

Česko-tchajwanská obchodní komora a Startup Kitchen pořádali v březnu tohoto roku ideathon Dumpling Hack v Tchaj-peji. Jeho cílem bylo prohloubit spolupráci v oblasti inovací. CzechInvest akci podpořil a s projektem Technologická Inkubace byl partnerem celé akce. Vítězný tým ideathonu Business Co-Pilot myšlenku dále rozpracovává do konkrétního produktu a nyní plánuje pilotní provoz na Tchaj-wanu.

Foto: CzechInvest

Business Co-Pilot, titulovaný jako „nejinovativnější knedlík roku 2023“, je inovativní řešení navržené česko-tchajwanským týmem, které pomáhá startupům a podnikům vstupovat na zahraniční trhy prostřednictvím pokročilého jazykového modelu, analýzy produktů a dat o klientech. V první fázi se projekt zaměřuje na česko-tchajwanský export a import. V pozdějších fázích bude rozšířen na další světové trhy.

Aktuálním cílem Business Co-Pilot je ověřit zájem podnikatelů o produkt a připravit backend, který bude poskytovat relevantnější a přesnější informace o trhu. V současné době jedná Business Co-Pilot s tchajwanskou telemarketingovou společností o možné spolupráci, která by mu umožnila dále rozšířit jejich služby a dosah. Rovněž plánují navázat spolupráci s organizacemi, které zprostředkovávají exportní kontakty.

„Dumpling Hack byla povedená akce a o to víc nás může těšit, že vítězný tým v myšlence pokračuje i po samotné akci. Je to asi tou nejlepší vizitkou, protože přesně proto CzechInvest podobné akce podporuje – aby podnítil inovace, technologie a inspiroval inovátory,“ říká Matouš Kostlivý, ředitel AI HUBu a jeden z mentorů projektu Business Copilot na Dumpling Hacku.

Česko-tchajwanský tým přinesl nejinovativnější projekt v rámci Dumpling Hack

Dumpling Hack byl součástí oficiální české delegace na Tchaj-wanu, agentura CzechInvest s projektem Technologická inkubace byla partnerem ideathonu s cílem přispět k propagaci spolupráce mezi Tchajwanem a Českou republikou. CzechInvest v rámci partnerství akci podpořil i na místě, když v porotě usedl ředitel CzechInvestu Petr Očko, k ruce byl startupům z pozice mentora po dobu Dumpling Hacku ředitel AI HUBu Matouš Kostlivý. 

Akce se účastnily i startupy podpořené projekty na podporu startupů CzechInvestu Dronetag, FlyinDiamonds (ESA BIC/Technologická inkubace), Unirmi, Tolgee a Servantes (Technologická inkubace). Poslední dva jmenovaní se pak setkali ve vítězném týmu, který s Business Copilotem ohromil porotu. 

• Témata: Inovace a startupy

Doporučujeme