Ze spojení dvou kanadských firem vzešel lídr v produkci zlata

Kanada v roce 2019 zaznamenala největší příliv přímých zahraničních investic (PZI) za poslední čtyři roky, což je další důkaz, že rostoucí napětí ve světovém obchodu nesnížilo ochotu investovat do severoamerických trhů.Podle kanadského statistického úřadu vzrostly PZI za druhé čtvrtletí o 18,7 miliardy kanadských dolarů. Příliv v této hodnotě je nejvyšší od roku 2015.

Statistika reflektuje i mamutí obchod v těžebním průmyslu. Nový největší světový těžař zlata, společnost Newmont Mining, začátkem roku převzala obdobně zaměřenou firmu Goldcorp. Ačkoli byla statistika investic ovlivněna převážně právě touto jednou mega transakcí, je zřejmé, že k postupnému nárůstu investic docházelo již více než rok. Znamená to obrat oproti nešťastné sezoně 2017, kdy došlo k výraznému odlivu kapitálu z kanadského národního ropného průmyslu.

Převzato z časopisu Export a podnikání, přílohy týdeníku Euro a měsíčníku Profit, vycházející ve spolupráci s agenturou CzechTrade a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Autor článku: Jaroslav Jelínek, CzechTrade Calgary.
Rubrika časopisu na euro.cz

• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme